آلبوم عکس گران قیمت ترین شاسی بلند چینی را تماشا کنید
خودروی شاسی بلند کارلمن کینگ (Karlmann King) به نظر می‌رسد لوکس‌تری ..
کانادا زوج افغان را به دلیل قتل سه فرزندشان، اخراج کرد
اجازه اقامت دائم زوج افغان محکوم به قتل ناموسی چهار زن در کانا ..

کاهش قیمت خودروهای وارداتی / سانتافه 20 میلیون تومان کاهش یافت!

کاهش قیمت خودروهای وارداتی / سانتافه 20 میلیون تومان کاهش یافت!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
دانلود اپلیکیشن فایندز

به گزارش وب سایت فایندز : در شرایطی که به اواسط اسفند ماه رسیده‌ایم، بازار خودرو کشور چه در بخش داخلی‌ها و چه در حوزه وارداتی‌ها، با رکود دست و پنجه نرم می‌کند و چندان خبری از رونق خرید و فروش و استقبال مشتریان نیست.

در این بین، وضع بازار وارداتی راکدتر از داخلی‌ها است، چه آنکه خرید و فروش در این بازار، بسیار افت کرده و مشتریان سراغی از آن نمی‌گیرند. به گفته فعالان بازار، رکود سنگین بازار خودروهای وارداتی دلایل مختلفی دارد که در بین آنها، رای موقت دیوان عدالت اداری مبنی‌بر ابطال مصوبه دولت مبنی‌بر افزایش تعرفه واردات خودرو، اصلی‌ترین آنها است.

طبق اعلام دیوان عدالت اداری، مصوبه مذکور ابطال و بنابراین خودروهای خارجی باید با همان تعرفه‌های قبلی وارد کشور شوند. ازآنجاکه این رای موقتی بوده و حکم نهایی حدود پنج ماه دیگر اعلام خواهد شد، دولت خود را ملزم به اجرای آن ندانسته و بنابر اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودروهای خارجی با تعرفه‌های جدید امکان ثبت‌سفارش و واردات دارند. با این حال اما مشتریان از بیم اجرای حکم دیوان عدالت اداری در آینده، فعلا بازار وارداتی‌ها را تحریم و اقدام به خرید نمی‌کنند. در حال حاضر قیمت خودروهای وارداتی ناشی از بسته شدن سایت ثبت‌سفارش و افزایش قیمت ارز و همچنین بالا رفتن تعرفه، بسیار بالا رفته و بنابراین مشتریان می‌ترسند در آینده و در صورت اجرای حکم دیوان و کاهش تعرفه، قیمت‌ها افت کرده و در نتیجه به شدت متضرر شوند. از همین رو فعلا در بازار وارداتی‌ها، خرید و فروش به حداقل رسیده و البته قیمت‌ها هم کاهش یافته‌اند. با وجود این کاهش اما همچنان بازار با حباب قیمتی دست و پنجه و نرم می‌کند.

به بازار برویم و ببینیم نمودار قیمت‌ها چه تغییراتی را طی هفته‌های گذشته به خود دیده است. ابتدا از بازار وارداتی‌ها شروع کنیم که خبر می‌رسد نه‌تنها روند رو به رشد قیمت‌ها متوقف شده، بلکه در مواردی، قیمت‌ها رو به کاهش نیز رفته‌اند.آن طور که فعالان بازار عنوان می‌کنند، در حال حاضر هیوندایی مدل سوناتا با قیمتی برابر با ۲۵۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و این در شرایطی است که خودرو موردنظر تا همین چند هفته پیش قیمتی بالاتر داشت و پایانی هم برای توقف روند صعودی آن متصور نبود. دیگر محصول هیوندایی یعنی توسان نیز که افزایش قیمتی شدید را در ماجرای بسته شدن سایت ثبت‌سفارش، تجربه کرده، در حال حاضر روزهای با ثباتی را می‌گذراند و قیمت آن در عدد ۲۶۰ میلیون تومان ثابت مانده است.همچنین النترا نیز با توجه به توقف روند صعودی قیمت، در حال حاضر ۱۸۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این محصول نیز روندی به شدت صعودی را در ۶ ماهی که سایت ثبت‌سفارش بسته شد، تجربه کرد. نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت اما در مورد کیا اپتیما نیز عنوان می‌کنند که در حال حاضر تنها مدل ۲۰۱۶ این محصول در بازار وجود دارد و قیمت آن ۲۳۰ میلیون تومان است. اپتیما هم جزو خودروهایی است که قیمت آن به شدت بالا رفت، اما کم‌کم روندی نزولی به خود گرفت.

در بین دیگر خودروهای وارداتی، تویوتا راو۴ نیز با قیمت ۳۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رود و این موضوع نشان می‌دهد خودرو موردنظر با کاهش قیمت طی دو، سه هفته گذشته مواجه شده است. این موضوع در مورد تویوتا کمری هم به نوعی صادق است، چه آنکه خودرو موردنظر با توجه روندی کاهشی‌اش در قیمت، هم‌اکنون ۲۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.فعالان بازار همچنین در مورد هیوندایی سانتافه عنوان می‌کنند که این محصول در دو، سه هفته گذشته حدود ۲۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و در حال حاضر ۳۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین از بازار لکسوس هم خبر می‌رسد خودرو موردنظر که تا همین چند وقت پیش ۶۵۰ میلیون تومان قیمت داشت، در حال حاضر با افتی ۷۰ میلیون تومانی مواجه و ۵۸۰ میلیون تومان به فروش می‌رود. در مورد کیا سورنتو نیز گفته می‌شود این محصول با توجه به کاهش قیمت ۱۰ میلیون تومانی‌اش، در حال حاضر ۳۶۰ میلیون تومان قیمت دارد.

افت‌و‌خیز خودروهای داخلی
از وارداتی‌ها عبور کنیم و سری هم به بازار خودروهای داخلی بزنیم. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، در حال حاضر در بین محصولات ایران خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ قیمتی برابر با ۴۱ میلیون تومان دارد که این موضوع از تثبیت قیمت آن حکایت می‌کند. پژو ۲۰۷ اتومات هم که تغییر خاصی در قیمت نداشته، هم اکنون ۵۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد. از سوی دیگر، تندر ۹۰ مدل E۲ پارس‌خودرو با قیمتی برابر با ۴۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که نشان از کاهش قیمت خفیف این محصول دارد. این در شرایطی است که پارس‌تندر افزایش قیمتی نیم میلیون تومانی داشته و در حال حاضر ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. با این حال اما تندر اتومات تثبیت قیمت داشته و در حال حاضر ۵۲ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.

در بین دیگر خودروهای داخلی، ساندرو استپ وی با کاهش قیمتی نیم میلیون تومانی مواجه و در حال حاضر ۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باید برای خرید آن هزینه کرد. از آن سو اما سمند مدل EF۷ نیم میلیون تومان دیگر افزایش قیمت داشته و بنابراین در حال حاضر ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت اما در مورد تیبا از تثبیت قیمت این محصول می‌گویند. به گفته آنها، این خودرو تغییر قیمت خاصی نداشته و فعلا با همان قیمت ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خود خرید و فروش می‌شود. تیبا ۲ یا همان تیبای هاچ‌بک نیز قیمتی برابر با ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دارد که این موضوع از تثبیت قیمت آن حکایت می‌کند. در خانواده پراید اما مدل ۱۳۱ با افزایش قیمتی ۲۰۰ هزار تومانی مواجه شده و در حال حاضر ۲۲ میلیون تومان به فروش می‌رود.
بازار bazaar
فروش رایگان خودرو sale car
share finds.ir انتشار این صفحه در شبکه های اجتماعی :

twitter google plus pinterest facebook linkedin telegram

امتیاز شما به این خبر؟
فایندز 1    فایندز 0

لطفا گزینه تایید را کلیک نمایید :

تازه های فایندز
آلبوم عکس گران قیمت ترین شاسی بلند چینی را تماشا کنید
رئیس جمهور سابق فرانسه دستگیر شد
کانادا زوج افغان را به دلیل قتل سه فرزندشان، اخراج کرد
قیمت روز خودروهای داخلی در آستانه نوروز
یک پلنگ کمیاب در ارتفاعات قزوین کشته شد
رونق اجاره بلند مدت ویلا در شمال! / بازار خرید ویلا راکد باقی ماند
جزئیات افزایش قیمت بلیت مترو تهران در سال 97 منتشر شد
اسرائیل یک کارمند کنسولگری فرانسه را دستگیر کرد
کشف محموله یک تُنی تریاک در ملارد
جایزه 100 هزار دلاری برای دستگیری یک دیووانه!
قاتل سه مأمور پلیس به اعدام محکوم شد
مقایسه سمند با ال 90 / سمند بخریم یا ال 90؟
پوتین کبیر، دوباره رئیس جمهور روسیه شد + زندگینامه ولادیمیر پوتین
خودروی فوق لوکس مرسدس اس 63 منصوری در ژنو به نمایش در آمد
هزینه کارواش در آستانه نوروز چقدر برای تهرانی‌ها آب می خورد؟
ویدیویی از یک تصادف حیرت‌آور در پمپ بنزین را ببینید
امکانات مختلف میتسوبیشی ASX مدل 2018 را تماشا کنید
امکانات مختلف شاسی بلند پژو 4008 را تماشا کنید
ویدیویی تماشایی از نماهای مختلف و امکانات درون کابین پژو 4008 مد ..
related جدیدترین مطالب مرتبط :
like عکس‌های پسندیده شده امروز :