با 1 میلیون دلار ناقابل، شهروند دائم این جزیره رویایی شوید
جزیره موریس (Mauritius) به متقاضیان مهاجرت به این کشور کوچک پیشنهاد ..
تبلیغات پیشنهاد فایندز
با آسان ثبت ، آنلاین و آسان ثبت کنید! "ثبت برند - ثبت شرکت - ثبت طرح صنعتی سایت اینترنتی ثبت آنلاین، آسان ثبت یکی از سایت های ثبت شرکت میباشد که کلیه‌ی خدمات ثبتی اعم از ثبت شرکت آنلاین ، ثبت برند - لوگو آنلاین ، انحلال شرکت آنلاین ، ثبت طرح صنعتی آنلاین و تغییرات شرکت آنلاین را در اسرع وقت انجام می‌دهد. به دلیل آنلاین بودن خدمات هیچگونه محدودیتی در ارائه خدمات در سایر شهرهای ایران وجود ندارد. ولی در فاز اول به ارائه‌ی خدمات ثبتی در شهر تهران ، قم ، اراک، کرج، سمنان، قزوین و تمام شهرستانهای استان تهران می‌پردازد و در فاز بعدی تمام ایران را تحت پوشش خدمات آنلاین ثبت خود قرار می‌دهد.
تبلیغاتسفارش آگهی
تبلیغات پیشنهاد فایندز
با 1 میلیون دلار ناقابل، شهروند دائم این جزیره رویایی شوید
جزیره موریس (Mauritius) به متقاضیان مهاجرت به این کشور کوچک پیشنهاد ..
واکنش ها به درگیری علیرضا فغانی و تونی کروس / فغانی بهترین داور جام جهانی؟
در روز غول‌کشی در جام‌جهانی روسیه، پس از اینکه سوئیس، برزیل ر ..

کاهش قیمت خودروهای وارداتی / سانتافه 20 میلیون تومان کاهش یافت!

کاهش قیمت خودروهای وارداتی / سانتافه 20 میلیون تومان کاهش یافت!
دانلود اپلیکیشن فایندز

به گزارش وب سایت فایندز : در شرایطی که به اواسط اسفند ماه رسیده‌ایم، بازار خودرو کشور چه در بخش داخلی‌ها و چه در حوزه وارداتی‌ها، با رکود دست و پنجه نرم می‌کند و چندان خبری از رونق خرید و فروش و استقبال مشتریان نیست.

در این بین، وضع بازار وارداتی راکدتر از داخلی‌ها است، چه آنکه خرید و فروش در این بازار، بسیار افت کرده و مشتریان سراغی از آن نمی‌گیرند. به گفته فعالان بازار، رکود سنگین بازار خودروهای وارداتی دلایل مختلفی دارد که در بین آنها، رای موقت دیوان عدالت اداری مبنی‌بر ابطال مصوبه دولت مبنی‌بر افزایش تعرفه واردات خودرو، اصلی‌ترین آنها است.

طبق اعلام دیوان عدالت اداری، مصوبه مذکور ابطال و بنابراین خودروهای خارجی باید با همان تعرفه‌های قبلی وارد کشور شوند. ازآنجاکه این رای موقتی بوده و حکم نهایی حدود پنج ماه دیگر اعلام خواهد شد، دولت خود را ملزم به اجرای آن ندانسته و بنابر اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودروهای خارجی با تعرفه‌های جدید امکان ثبت‌سفارش و واردات دارند. با این حال اما مشتریان از بیم اجرای حکم دیوان عدالت اداری در آینده، فعلا بازار وارداتی‌ها را تحریم و اقدام به خرید نمی‌کنند. در حال حاضر قیمت خودروهای وارداتی ناشی از بسته شدن سایت ثبت‌سفارش و افزایش قیمت ارز و همچنین بالا رفتن تعرفه، بسیار بالا رفته و بنابراین مشتریان می‌ترسند در آینده و در صورت اجرای حکم دیوان و کاهش تعرفه، قیمت‌ها افت کرده و در نتیجه به شدت متضرر شوند. از همین رو فعلا در بازار وارداتی‌ها، خرید و فروش به حداقل رسیده و البته قیمت‌ها هم کاهش یافته‌اند. با وجود این کاهش اما همچنان بازار با حباب قیمتی دست و پنجه و نرم می‌کند.

به بازار برویم و ببینیم نمودار قیمت‌ها چه تغییراتی را طی هفته‌های گذشته به خود دیده است. ابتدا از بازار وارداتی‌ها شروع کنیم که خبر می‌رسد نه‌تنها روند رو به رشد قیمت‌ها متوقف شده، بلکه در مواردی، قیمت‌ها رو به کاهش نیز رفته‌اند.آن طور که فعالان بازار عنوان می‌کنند، در حال حاضر هیوندایی مدل سوناتا با قیمتی برابر با ۲۵۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و این در شرایطی است که خودرو موردنظر تا همین چند هفته پیش قیمتی بالاتر داشت و پایانی هم برای توقف روند صعودی آن متصور نبود. دیگر محصول هیوندایی یعنی توسان نیز که افزایش قیمتی شدید را در ماجرای بسته شدن سایت ثبت‌سفارش، تجربه کرده، در حال حاضر روزهای با ثباتی را می‌گذراند و قیمت آن در عدد ۲۶۰ میلیون تومان ثابت مانده است.همچنین النترا نیز با توجه به توقف روند صعودی قیمت، در حال حاضر ۱۸۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این محصول نیز روندی به شدت صعودی را در ۶ ماهی که سایت ثبت‌سفارش بسته شد، تجربه کرد. نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت اما در مورد کیا اپتیما نیز عنوان می‌کنند که در حال حاضر تنها مدل ۲۰۱۶ این محصول در بازار وجود دارد و قیمت آن ۲۳۰ میلیون تومان است. اپتیما هم جزو خودروهایی است که قیمت آن به شدت بالا رفت، اما کم‌کم روندی نزولی به خود گرفت.

در بین دیگر خودروهای وارداتی، تویوتا راو۴ نیز با قیمت ۳۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رود و این موضوع نشان می‌دهد خودرو موردنظر با کاهش قیمت طی دو، سه هفته گذشته مواجه شده است. این موضوع در مورد تویوتا کمری هم به نوعی صادق است، چه آنکه خودرو موردنظر با توجه روندی کاهشی‌اش در قیمت، هم‌اکنون ۲۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.فعالان بازار همچنین در مورد هیوندایی سانتافه عنوان می‌کنند که این محصول در دو، سه هفته گذشته حدود ۲۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و در حال حاضر ۳۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین از بازار لکسوس هم خبر می‌رسد خودرو موردنظر که تا همین چند وقت پیش ۶۵۰ میلیون تومان قیمت داشت، در حال حاضر با افتی ۷۰ میلیون تومانی مواجه و ۵۸۰ میلیون تومان به فروش می‌رود. در مورد کیا سورنتو نیز گفته می‌شود این محصول با توجه به کاهش قیمت ۱۰ میلیون تومانی‌اش، در حال حاضر ۳۶۰ میلیون تومان قیمت دارد.

افت‌و‌خیز خودروهای داخلی
از وارداتی‌ها عبور کنیم و سری هم به بازار خودروهای داخلی بزنیم. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، در حال حاضر در بین محصولات ایران خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ قیمتی برابر با ۴۱ میلیون تومان دارد که این موضوع از تثبیت قیمت آن حکایت می‌کند. پژو ۲۰۷ اتومات هم که تغییر خاصی در قیمت نداشته، هم اکنون ۵۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد. از سوی دیگر، تندر ۹۰ مدل E۲ پارس‌خودرو با قیمتی برابر با ۴۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که نشان از کاهش قیمت خفیف این محصول دارد. این در شرایطی است که پارس‌تندر افزایش قیمتی نیم میلیون تومانی داشته و در حال حاضر ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. با این حال اما تندر اتومات تثبیت قیمت داشته و در حال حاضر ۵۲ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.

در بین دیگر خودروهای داخلی، ساندرو استپ وی با کاهش قیمتی نیم میلیون تومانی مواجه و در حال حاضر ۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باید برای خرید آن هزینه کرد. از آن سو اما سمند مدل EF۷ نیم میلیون تومان دیگر افزایش قیمت داشته و بنابراین در حال حاضر ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت اما در مورد تیبا از تثبیت قیمت این محصول می‌گویند. به گفته آنها، این خودرو تغییر قیمت خاصی نداشته و فعلا با همان قیمت ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خود خرید و فروش می‌شود. تیبا ۲ یا همان تیبای هاچ‌بک نیز قیمتی برابر با ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دارد که این موضوع از تثبیت قیمت آن حکایت می‌کند. در خانواده پراید اما مدل ۱۳۱ با افزایش قیمتی ۲۰۰ هزار تومانی مواجه شده و در حال حاضر ۲۲ میلیون تومان به فروش می‌رود.
قیمت لحظه ای دلار در بازار تهران :
دلار : 7,079   دلار
یورو : 8,385   یورو
پوند : 9,572   پوند
درهم : 1,991   درهم
share finds.ir انتشار این صفحه در شبکه های اجتماعی :

twitter google plus pinterest facebook linkedin telegram

امتیاز شما به این خبر؟
فایندز 1    فایندز 0
related جدیدترین مطالب مرتبط :
تازه های فایندز
با 1 میلیون دلار ناقابل، شهروند دائم این جزیره رویایی شوید
واکنش سرلشکر حسن فیروزآبادی، به جنجال ها پیرامون ویلای 10 هزار متری
حکم قصاص محمد ثلاث، اجرا شد
وقتی تراکتور در گِل گیر می کند!
عدم تمایل خودروسازان مشهور به حضور در نمایشگاه‌های خودرو به پاریس هم رسید
مرسدس بنز، تیزر تماشایی EQA را منتشر کرد
به این میگن موتور سوار حرفه ای!
رسوایی بزرگ در شرکت دایملر / نصب نرم افزار تقلب در 750 هزار خودروی مرسدس بنز
هجوم خودروسازان مشهور به بازار تاکسی‌رانی / از تویوتا تا فولکس واگن
ظهور پدیده "پیش‌فروش نوزاد" در پایتخت!
خوش شانسی این زن چینی را تماشا کنید!
سود خرید هر سکه به یک میلیون تومان رسید + ایجاد کمپین نخریدن کالاهای گران
واکنش علنی و کم سابقه ملانیا ترامپ به سیاست مهاجرتی شوهرش، دونالد ترامپ
زیباترین و اسپرت‌ترین خودروی بی ام و وارد بازار شد + آلبوم عکس و قیمت
هجوم سرمایه گذاران به بازار بورس / رکوردی تاریخی در تالار بورس تهران رقم خورد
جنجال پیامک‌های تهدیدآمیزبه نمایندگان مجلس + واکنش علی مطهری
تجاوز جنسی به دختران ایرانشهری / عامل اصلی ربایش و تعرض بازداشت شد
news
واکنش پلیس تهران به ماجرای ویلای 10 هزار متری سرلشکر فیروزآبادی
news
خانه لوکس شَکیرا (Shakira) در میامی، برای فروش گذاشته شد + تصاویر دیدنی
news
مدیرعامل شرکت آئودی در آلمان بازداشت شد
news
نرخ سوم دلار در راه است / واکنش حسن روحانی به موج جدید گرانی ها چه بوده؟
news
حضور کاپیتان تیم ملی آمریکا در یک تبلیغ، جنجال بزرگی به راه انداخت
news
دونالد ترامپ، دستور راه اندازی ارتش فضایی را صادر کرد!
news
تصادف یک شاسی بلند با 160 کیلومتر سرعت و 14 سرنشین!
news
واکنش ها به درگیری علیرضا فغانی و تونی کروس / فغانی بهترین داور جام جهانی؟
news
وزیر سابق انرژی اسرائیل، به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شد
news
ورود بیش از 6 هزار خودروی لوکس غیرقانونی به بازار ایران / ماجرا چه بود؟
news
عدم تخلیه سرلشکر فیروزآبادی از ویلای 10 متری لواسان، جنجال به پا کرد
news
لغو فروش ویژه محصولات ایران خودرو بمناسبت عید فطر!
news
مقدونیه، نام کشورش را به خاطر استانی در یونان تغییر می دهد!
news
کلک عجیب سرمربی کره جنوبی برای مقابله با حریفان در جام جهانی روسیه 2018
news
قیمت جدید سایپا 131 (پراید) در بازار خودرو
news
بیمه بیکاری رانندگان خودروهای مسافربری‌شهری و آژانس ها قطع میشود
like عکس‌های پسندیده شده امروز :