نیسان‌ میکرا 2019 چه امکاناتی دارد؟ + آلبوم عکس ...
ژاپنی ها همیشه به عرضه خودروهای مدرن و پرتکنولوژی مشهور هستند. ..
نیسان‌ میکرا 2019 چه امکاناتی دارد؟ + آلبوم عکس ...
ژاپنی ها همیشه به عرضه خودروهای مدرن و پرتکنولوژی مشهور هستند. ..
جراح پلاستیک معروف برزیلی (دکتر بوم‌بوم) بازداشت شد ...
جراح پلاستیک سرشناس برزیلی که به دکتر بوم‌بوم معروف است و بعد ..
دانلود اپلیکیشن فایندز

به گزارش وب سایت فایندز : صاحبه عربی همچنین معروف به صاحبه روحانی متولد ۱۳۳۳ در سرخه همسر حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران است. او در یک خانواده‌ مذهبی و سنتی به دنیا آمده و پدرش عبدالعظیم عربی راننده‌ مینی‌بوس بوده که بین سرخه و سمنان تردد می‌کرده است.

او فرزند اول خانواده است، دارای سه خواهر به نام سعید‌ه، جمیله و ربابه و چهار برادر به نام حسن‌، حسین، عباس و مسعود است.

14سالش بود که در سال 1347 با مهریه «دو دانگ منزل مسکونی پدر و مادر داما‌د، مقداری زمین‌، آب و چند مثقال طلا به عقد من که در آن موقع 20 سال داشتم، درآمد.»

این گزاره برگرفته از کتاب زندگی نامه حسن روحانی است و تنها اطلاعاتی است که می‌توان از همسر او دریافت کرد.

رئیس دولت یازدهم در کتاب خود نوشته است که مراسم ازدواجشان را در شهریور 1348 در یک فضای سنتی و مذهبی برگزار کردند.

حاصل ازدواج صاحبه و حسن که به پیشنهاد پدر روحانی و با وساطت زن‌دایی‌شان خانم روشن پیوندی صورت گرفته، پنج فرزند (سه دختر و دو پسر) بوده است.

صاحبه عربی سال 1376 داغدار پسرش محمد شد که به شکل نابهنگامی فوت کرد. همسر آقای رئیس جمهور همواره خانه دار بوده است و تا سال 92 و انتخابات ریاست جمهوری دیگری خبری از او درجایی درج نشد. زندگینامه صاحبه عربی، همسر حسن روحانی
وقتی تبدیل به همسر آقای رئیس جمهورشد

پس از آنکه روحانی سکاندار دستگاه اجرایی کشور شد، اولین بار که نام صاحبه در صدر اخبار رسانه قرار گرفت، هنگامی بود که به همراه همسران سایر دولتمردان دولت یازدهم به برج میلاد رفت و در مراسم افتتاحیه‌ بازارچه‌ خیریه‌ای شرکت کرد و در پایان بازدید از برج میلاد هم در دفتر یابود آن که به نام «صاحبه روحانی» امضا کرده بود نوشت: «امروز از برج میلاد دیدن نمودم. خیلی جالب و دیدنی بود‌، امیدوارم که موفق باشید.»

بعد از آن اما حضورش در رسانه‌ها‌ به دلیل حواشی یک جشنی بود که به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) در کاخ سعدآباد برگزار شده بود.

خبرگزاری فارس مدعی بود که تالار حافظیه سعدآباد در شب میلاد حضرت زهرا(س) محل برپایی جشن همسر رئیس‌جمهور برای همسران وزرا‌، سفرای خارجی مقیم تهران و زنان دولتی بوده و این مهمانی زنانه‌ با رقص دختران و شوی لباس همراه بوده است.

البته این خبرگزاری در خبر اولیه خود، که بعد آن را از روی خروجی‌اش حذف نمود، عنوان کرد که به هر یک از شرکت‌کنندگان در این جشن سکه‌هایی نیز اهدا شده است.

انتشار این خبر واکنش‌ها‌ی فراوانی را از سوی منتقدان دولت، از جمله نمایندگان مجلس نهمی و عضو جبهه پایداری به همراه داشت. آنقدر که شرکت‌کنندگان در جشن ناگزیر به پاسخگویی شدند و به تکذیب محتوای خبر پرداختند.

پس از آن دیگر نام صاحبه عربی در محافل رسمی کم تر شنیده شد و هر از گاهی خبری درج می‌شد مبنی بر بازدید او از مراکز خیریه، حضورش در مراسم پاسداشت مادران و همسران شهدا، تجدید میثاق با امام(ره) و حضور در حرم مطهر.

همچنین صاحبه در سالی که گذشت عهده دار احداث 10 مهدکودک در روستاهای مناطق دورافتاده ایران شد.

خانه داری انتخاب همسر رئیس جمهور بود

کمتر کسی تا کنون از صاحبه عربی سخن گفته است و حتی این روزها هم که در معرض آماج حملات قرار دارد، آنچنان که باید درباره او گفته و نوشته نمی‌شود.

با این حال درباره هجمه‌های صورت گرفته به همسر رئیس جمهوری، اشرف بروجردی، رئیس ستاد زنان روحانی به خبرنگار «آفتاب یزد» گفت: ما یک حکم کلی داریم یک مصداق داریم.

حکم کلی این است که زنان می‌توانند آزادانه راه خود را انتخاب کنند یا به جامعه بیایند یا آنکه در خانه بمانند. این به انتخاب آن‌ها بستگی دارد. اجباری که در کار نیست.

آقای دکتر روحانی هم قصدش این نیست که همه زنان باید در جامعه حضور داشته و مشغول به کاری باشند. منظورش این است که راه باید برای همه باز باشد و کسی بر دیگری حضور در خانه یا آمدن به صحنه را تحمیل نکند.

بنابراین همسر آقای روحانی، خانه را انتخاب کرده و این حقش است. بنده حضور در اجتماع را برگزیده‌ام و این حق من است. کسی نمی‌تواند مانع من شود یا همسر آقای روحانی را مجبور کند که به جامعه بیاید. این اصل کلی است که فکر می‌کنم مبنای اندیشه آقای دکتر روحانی باشد.

آن کس که انتقاد از سخنان آقای رئیس‌جمهور در خصوص زنان می‌کند و دست به قیاس می‌زند، دچار سطحی نگری است. واقعیت این است که آزادی باید برای همه زنان جامعه باشد و بهترین راهی که به نظرشان می‌رسد را انتخاب کنند.

شرکت صاحبه در تظاهرات

وی در مورد نقش صاحبه عربی در 4 سال گذشته به عنوان همسر رئیس‌جمهور اظهار داشت: قطعا خانم عربی در اجتماعات حضور فعال دارند اما به ایفای نقش اساسی نمی‌پردازند.

در مورد خصوصیات اخلاقی ایشان باید بگویم که من سال 60 با خانم عربی در مکه هم سفر بودم. در آن زمان آقای موسوی خوئینی‌ها مسئولیت اداره حجاج را برعهده داشتند. ما تصمیم داشتیم شبی برای خواندن دعای کمیل به زیارت برویم دولت عربستان اجازه این کار را به ما نمی‌داد.

در نتیجه همه ما تجمع کردیم و تظاهرات اعتراض آمیز به راه انداختیم و در مقابل محلی که به بقیع می‌رسید تجمع کردیم و به بیان اعتراض خود پرداختیم. خانم عربی هم به ما پیوست و با ما تجمع و تظاهرات کرد.

در آن زمان شرایط اقتضا می‌کرد که به عنوان همسر معاون فرمانده جنگ با ما علیه دولت عربستان تجمع کنند، بعد از آن حمله‌ای که عربستان به خانم‌ها کرد. پس از آن هم خود دکتر روحانی در بعثه امام (ره )به ایراد سخنرانی گیرایی پرداخت.

دارای اخلاق نیکو

این عضو حزب اتحاد ملت ادامه داد: خانم صاحبه عربی همواره به اخلاق نیکو شناخته شده است. بسیار موقر و محترم و متین است. همه بر این باورند که خانم دکتر روحانی هم صحبت بسیار خوبی است.

آنطور که من می‌دانم با خیرین و خیریه‌های بسیاری در ارتباط است و در میان خانم‌های نیکوکار هم شهرت دارد و آن‌ها همواره از خانم عربی یاد می‌کنند و می‌دانم که با فعالان مدنی ارتباط دارد.

بروجردی در پاسخ به این سوال که در فعالیت‌های انتخاباتی کدام یک از زنان بستگان روحانی مشغول به کار هستند، اظهار داشت: در ستاد امور زنان کسی را ندیده‌ام اما در سفرها خانم‌های اقوام ایشان فعالیت‌های زیادی دارند. دختران برادر ایشان در سفرها حضور دارند و به فعالیت می‌پردازند.

رد ادعاها

از مجموع صحبت‌های رئیس ستاد بانوان حسن روحانی می‌توان دریافت که بر خلاف ادعای حامیان رئیسی و قالیباف مبنی بر اینکه همسر روحانی شخصی محبوس درخانه و منزوی است، اتفاقا صاحبه عربی زنی فعال در اجتماع است که به فعالیت‌های مدنی اشتغال دارد؛ اگرچه مسیر سیاست را انتخاب نکرده اما در اجتماعات حضوری فعال دارد و به انجام کارهای خیریه می‌پردازد اما تفاوتش با همسران رقبای روحانی آن است که اقداماتش را جهت رای آوری حسن روحانی رسانه‌ای نمی‌کند و کمک‌هایش به موسسات خیریه همچون همسر یکی از کاندیداها با ابهامات مالی همراه نبوده است.

از 61 درصد زنان عذرخواهی کنید

آخرین باری که زنان محل جدال رقبای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری شده بودند، بازمی‌گردد به یکی از مناظرات انتخاباتی سال 88، میان کاندیدای اصلاح طلبان و محمود احمدی‌نژاد که در آن زمان رئیس دولت‌ها‌ی نهم و دهم با نشان دادن تصویر همسر کاندیدای اصلاح طلبان و مدرک تحصیلی او مترصد تخریب وجهه کاندیدای اصلاح طلبان بود.

حال یک بار دیگر پای همسران کاندیداها به میان کشیده شده است، نه به خاطر ارج نهادن به مقام آنها که برای دستاویز قراردادن‌شان در جهت تخریب همسران‌شان. اتفاقی که یک بار در 88 افتاد و یک بار دیگر هم در 96؛ هر دو هم از سوی اصولگرایان صورت گرفت.

به هر روی 61 درصد از جامعه زنان ایران را خانه داران تشکیل می‌دهند و اصولگرایان می‌بایست پاسخ فخر فروشی و قیاسی که میان یک زن خانه دار و یک زن شاغل کرده اند را هم به زنان خانه دار و هم به زنان مشغول به کار در جامعه بدهند.
زندگینامه صاحبه عربی، همسر حسن روحانی
قیمت لحظه ای دلار در بازار تهران :
دلار : 8,659 دلار
 یورو : 9,926   یورو
 پوند : 11,043   پوند
 درهم : 2,312   درهم
share finds.ir انتشار این صفحه در شبکه های اجتماعی :

twitter google plus pinterest facebook linkedin telegram

امتیاز شما به این خبر؟
فایندز 1    فایندز 1

ارسال یک نظر :

لطفا گزینه تایید را کلیک نمایید :

بازار bazaar
فروش رایگان خودرو sale car
related جدیدترین مطالب مرتبط :
تازه های فایندز
نیسان‌ میکرا 2019 چه امکاناتی دارد؟ + آلبوم عکس
به دلیل کم‌آبی کاشت چمن در تــهران ممنوع اعلام شد
امکانات کراس اوور جدید لندویند Xiaoyao مدل 2018 را ببینید
ارزانترین آپارتمان های نوساز و چندسال ساخت در منطقه 13 تهران
نمایش نسخه ای رویایی از شورولت کامارو در لاس وگاس را ببینید
رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا : عملاً امکان کار با ایران وجود ندارد
پیشنهاد سکس زن روس، برای نفوذ به یک لابی آمریکایی
با 10 کراس‌اوور جدید چینی که احتمالاً وارد بازار ایران می شوند آشنا شوید
سقوط بی سابقه ارزش طلا / بهترین زمان برای خرید طلا فرا رسید!
هواپیماهای جدید ایرفورس وان با طراحی دونالد ترامپ سال 2021 رونمایی می شود!
یک دختر سیاه‌پوست برای اولین بار بعنوان ملکه زیبایی بریتانیا انتخاب شد
دو خلبان در چین به دلیل کشیدن سیگار اخراج شدند
هنگام تحویل خودروی صفر به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
فروش موبایل در بازار به شدت کاهش یافت!
تلاش گسترده پژو و رنو برای دور زدن تحریم های ترامپ
رد پای افراد معروف در تخلفات گسترده موسسه ثامن الحجج!
قیمت روز آپارتمان در منطقه 14 تهران
news
زن آمریکایی، 9 عضو خانواده‌اش را در یک تفریح از دست داد!
news
سایپا نگران از خروج سیتروئن / آینده فروش و تامین قطعات سیتروئن در ایران در هاله ای از ابهام!
news
ماجرای رسوایی جنسی ترامپ و حق السکوت 150 هزار دلاری به یک زن
news
حمله یک جوان ایرانی به اتوبوسی در آلمان 14 زخمی برجای گذاشت
news
دعوت غیرمنتظره دونالد ترامپ، از پوتین برای سفر به آمریکا!
news
فروش اطلاعات محرمانه موشک هایپرسونیک روسیه + حمله ماموران به یک مرکز تحقیقاتی
news
راز تابوت مرموز کشف شده در مصر، فاش شد
news
جراح پلاستیک معروف برزیلی (دکتر بوم‌بوم) بازداشت شد
news
نیسان جوک تاریخ ساز شد!
news
ماجرای هولوکاست، برای میلیاردر جوان فیس بوک دردسر ساز شد
news
مرگ یک پسرپنج‌ساله‌، احساسات آمریکایی ها را برانگیخت
news
جنجال نقاشی بروی نمای یک خانه‌ در آمریکا، خاتمه یافت
news
خشم بازیگر زن هندی، پس از انتشار یه شایعه توهین آمیز در واتس‌اپ
news
سایپا رُهام، محصول جدید شرکت سایپا در شیراز رونمایی شد + آلبوم عکس و مشخصات فنی
news
تبلیغ جالب ام جی3 مدل 2018 در تایلند را تماشا کنید
news
قانون نژادپرستانه کشور یهود، در رژیم صهیونیستی تصویب شد
like عکس‌های پسندیده شده امروز :