شرایط فروش نوروزی محصولات جک و لیفان منتشر شد
کرمان موتور از شرایط فروش و پیش فروش محصولات این برند برای فرو ..
ضرر چشمگیر هیوندای در پی ایراد در ایربگ‌های سوناتا 2011
بازرسان و کارشناسان ایمنی در آمریکا در حال بررسی ایربگ‌ها در ..

استیضاح دو وزیر حسن روحانی / علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باقی ماند

استیضاح دو وزیر حسن روحانی / علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باقی ماند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
دانلود اپلیکیشن فایندز

به گزارش وب سایت فایندز : جلسه استیضاح دو تن از وزیران کابینه حسن روحانی، رئیس جمهوری، در جریان است و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانسته با اختلاف اندک آراء در سمت خود بماند.

روز سه‌شنبه، ٢٢ اسفند (١٣ مارس)، مجلس ایران برای رسیدگی به دو طرح استیضاح علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، و عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، با حضو٢٥٣ نماینده جلسه علنی تشکیل داد. حسن روحانی در جلسه استیضاح وزیران کابینه حاضر نشده اما اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات و دادگستری، رئیس دفتر رئیس جمهوری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری، رئیس بانک مرکزی و رئیس سازمان تامین اجتماعی در جلسه مجلس حضور داشتند.استیضاح دو وزیر حسن روحانی / علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باقی ماند
در جلسه صبح، رسیدگی به طرح استیضاح علی ربیعی مطرح شد و پس از سخنان موافقان و مخالفان طرح و دفاع آقای ربیعی در مورد این طرح رای‌گیری به عمل آمد. به دلیل نزدیک بودن تعداد آراء موافق و مخالف، آراء چند بار بازشماری شد. سرانجام اعلام شد که آقای ربیعی با ١٢٦ رای در برابر ١٢٤ رای در سمت خود ابقا شد. دو تن از نمایندگان به طرح رای ممتنتع دادند و یک رای هم باطله اعلام شد.

پیش از آغاز مذاکرات، یک عضو هیئت رئیسه مجلس به خبرگزاری صدا وسیما گفت که طبق توافق وزیر تعاون و نمایندگان استیضاح کننده، جلسه استیضاح سه ساعت به طول خواهد انجامید که کوتاه‌تر حد معمول است. براساس این توافق، نخست شش تن از متقاضیان استیضاح سخنرانی کردند و سپس وزیر تعاون به مدت یک ساعت به دفاع از خود پرداخت. پس از آن دو نماینده دیگر سخنرانی کردند و سپس در مورد طرح استیضاح رای گیری به عمل آمد.

به این ترتیب، زمان اختصاص یافته به استیضاح کنندگان نیم ساعت کمتر از دو ساعت پیش بینی شده و زمان سخنرانی وزیر یک ساعت کمتر از سه ساعت پیش بینی شده بوده و به این ترتیب، جلسه استیضاح به جای ٥ ساعت سه ساعت به طول انجامید.

طرح استیضاح آقای ربیعی روز ١٣ اسفند با امضای بیست و چهار نماینده تسلیم هیئت رئیسه مجلس شد و هیئت رئیسه روز ١٥ اسفند وصول آن را اعلام کرد. در این طرح، عملکرد وزیر تعاون در چند زمینه مورد انتقاد قرار گرفته که از جمله شامل حادثه نفتکش سانچی، طرح تحول سلامت، "مدیریت نامناسب زیر مجموعه‌های وزارت کار"، "بی ‌توجهی به حقوق کارگران"، "وضعیت نامناسب صندوق‌های بازنشستگی" و "عملکرد نامناسب صندوق کارآفرینی" است.

پس از پایان استیضاح وزیر کار، طرح استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی نیز در جلسه بعد از ظهر روز سه‌شنبه بررسی خواهد شد. این طرح نیز با ٢٤ امضا روز ١٤ اسفند تسلیم مجلس شد و روز ١٥ اسفند هیئت رئیسه وصول آن را اعلام کرد.

طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی به سقوط هواپیمای مسافربری شرکت اسمان ارتباط دارد. این هواپیما که از تهران عازم یاسوج بود در ارتفاعات محلی سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن کشته شدند.

علاوه بر این دو عضو کابینه حسن روحانی، طرح استیضاح محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی نیز اعلام وصول شده و قرار است چند روز دیگر در مجلس رسیدگی شود. استیضاح‌کنندگان عملکرد وزارت جهاد کشاورزی از جمله در زمینه‌های تنظیم بازار محصولات کشاورزی، رسیدگی به مشکلات کارخانه‌های نیشکر، استفاده از مدیران بازنشسته و وضعیت تولید شیر را قابل قبول ندانسته‌ و خواستار توضیحات وزیر شده‌اند.

طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، پس از اعلام وصول طرح استیضاح، وزیر مورد نظر ده روز برای حضور در مجلس و ارائه توضیحات فرصت دارد.
منبع : / تصاویر : MEHR
بازار bazaar
فروش رایگان خودرو sale car
share finds.ir انتشار این صفحه در شبکه های اجتماعی :

twitter google plus pinterest facebook linkedin telegram

امتیاز شما به این خبر؟
فایندز 1    فایندز 0

لطفا گزینه تایید را کلیک نمایید :

تازه های فایندز
شرایط فروش نوروزی محصولات جک و لیفان منتشر شد
سال جدید، سال رونق بازار مسکن خواهد بود
ضرر چشمگیر هیوندای در پی ایراد در ایربگ‌های سوناتا 2011
برخورد کامیون با پل‌هوایی!
ماجرای رستوانی که به جای پرداخت پول، باید در آن ظرف بشویید
فروش چشمگیر نیسان جوک 2017 + جزئیات نسل جدید نیسان جوک
کاهش 50 تا 60 میلیون تومانی قیمت خودرو‌های خارجی!!
کاهش 9 میلیارد دلار از ثروت مارک زاکربرگ، رئیس فیس بوک!
سوء استفاده از میلیون‌ها کاربر فیس بوک برای پیروزی دونالد ترامپ!
دختر مشهور فلسطینی به تحمل 8 ماه زندان محکوم شد
انتقادها به پیام تبریک ترامپ بالا گرفت / ترامپ حرف مشاورانش را نگرفت!
رکورد تاریخی مصرف بنزین در 29 اسفند ماه رقم خورد!
جدیدترین جزئیات از افزایش حقوق کارگران در سال جدید
درخواست کمک وزیر نیرو از مردم ایران
انتشار اسناد حمله رژیم صهیونیستی به یک سایت هسته‌ای مخفی در سوریه
آفرود تماشایی میتسوبیشی تریتون ال200 را ببینید
نابود کردن سوپر ماشین فراری توسط پلیس انگلیس را تماشا کنید
وقتی ترامپ عربستانی ها را می دوشد!
روزنامه «العربی» قطر درباره سفر ولیعهد عربستان به آمریکا و قر ..
related جدیدترین مطالب مرتبط :
like عکس‌های پسندیده شده امروز :