شرایط فروش محصولات وارداتی تویوتا منتشر شد
شرکت ایرتویا شرایط فروش محصولات وارداتی تویوتا شامل پریوس، را ..
تبلیغات پیشنهاد فایندز
با آسان ثبت ، آنلاین و آسان ثبت کنید! "ثبت برند - ثبت شرکت - ثبت طرح صنعتی سایت اینترنتی ثبت آنلاین، آسان ثبت یکی از سایت های ثبت شرکت میباشد که کلیه‌ی خدمات ثبتی اعم از ثبت شرکت آنلاین ، ثبت برند - لوگو آنلاین ، انحلال شرکت آنلاین ، ثبت طرح صنعتی آنلاین و تغییرات شرکت آنلاین را در اسرع وقت انجام می‌دهد. به دلیل آنلاین بودن خدمات هیچگونه محدودیتی در ارائه خدمات در سایر شهرهای ایران وجود ندارد. ولی در فاز اول به ارائه‌ی خدمات ثبتی در شهر تهران ، قم ، اراک، کرج، سمنان، قزوین و تمام شهرستانهای استان تهران می‌پردازد و در فاز بعدی تمام ایران را تحت پوشش خدمات آنلاین ثبت خود قرار می‌دهد.
تبلیغاتسفارش آگهی
تبلیغات پیشنهاد فایندز
شرایط فروش محصولات وارداتی تویوتا منتشر شد
شرکت ایرتویا شرایط فروش محصولات وارداتی تویوتا شامل پریوس، را ..
سرلشگر فیروزآبادی، ویلای 10 هزار متری جنجالی را تخلیه کرد
برخی خبرگزاری‌های ایرانی می‌گویند که سرلشگر حسن فیروزآبادی، ..

داستان کلیسایی در اتیوپی که فرشته‌ها آن‌ را ساخته اند!

داستان کلیسایی در اتیوپی که فرشته‌ها آن‌ را ساخته اند!
دانلود اپلیکیشن فایندز

به گزارش وب سایت فایندز : کلیساهای سنگی لالی‌بلا در اتیوپی قرن‌هاست که باعث سردرگمی همه شده است، به جز مردم محلی که سخت باور دارند سنگ‌تراشی این کلیساها کار فرشته‌هاست.

اتیوپی با سابقه مسیحیت رسمی از سال ۳۳۰ میلادی، ادعا می‌کند که یکی از قدیمی‌ترین کشور مسیحی جهان است. با اینکه فقر این کشور را به ویرانی کشانده است، باور مسیحی مردم در طول قرن‌ها استوار باقی مانده است و کلیساهای سنگی لالی‌لبا شاهدی روشن بر این موضوع است.داستان کلیسایی در اتیوپی که فرشته‌ها آن‌ را ساخته اند!
کلیساهای لالی‌لبا، یازده بنای تراشیده شده از سنگ یک‌پارچه هستند که هر کدام به طور چشمگیری به نمای کوهستانی دوخته شده‌اند و ۴۰ تا ۵۰ متر پایین‌تر از سطح زمین قرار دارند. در بخش ورودی کلیساها، حفره‌هایی صلیبی‌شکل حجاری شده است تا نور خورشید به فضای خالی درونی آنها راه پیدا کند.

نظریه‌های متعددی در مورد ساخته شدن این زیارتگاه‌های خارق‌العاده وجود دارد. برخی باور دارند که این کلیساها ساخته شوالیه‌های معبد، گروهی از مسیحی‌های صلیبی‌ هستند که در قرن سیزده میلادی و زمان ساخته شدن کلیساها در قدرت بودند. با این حال هیچ شاهد محکمی مبنی بر نقش صلیبی‌ها در ساختن این زیارتگاه‌ها وجود ندارد.

یکی از فرضیه‌هایی که بیش از همه انتشار یافته و موزه کوچک نزدیک کلیساها نیز همین فرضیه را رواج داده آن است که کلیساها به دستور شاه لالی‌بلا، امپراتور اتیوپی در قرن‌ دوازده و سیزده میلادی ساخته شده‌اند. گفته می‌شود که شاه لالی‌بلا در سال ۱۱۷۸ میلادی به بیت‌المقدس سفر کرده است، یعنی درست پیش از آن که شهر به دست مسلمانان بیفتد. بر اساس این فرضیه، شاه لالی‌بلا کلیساهای سنگی را در امتداد رود اردن در اتیوپی ساخته است تا مسیحی‌ها را به یک ٬بیت‌المقدس نو٬ دعوت کند.

به نظر می‌رسد که موزه لالی‌بلا تلاش چندانی در پافشاری بر این نظریه ندارد، و ابزارهایی که به نمایش گذاشته تنها شامل یک تیشه شکننده است که ظاهرا کارگران شاه لالی‌بلا برای کندن کلیساها درون زمین از آن استفاده می‌کردند. حتی با فرض عمر ۹۰۰ ساله، این تیشه بیشتر مناسب ریشه‌کن کردن علف از درون خاک است تا سنگ‌تراشی.
داستان کلیسایی در اتیوپی که فرشته‌ها آن‌ را ساخته اند!
در عوض هزاران زائری که هر روز در مراسم مذهبی این کلیساها شرکت می‌کنند، یک توضیح الهی را در مورد ساخته شدن کلیساهای سنگی باور دارند: اینکه شاه لالی‌بلا را ارتشی از فرشته‌ها یاری رساندند و در عرض یک شب یازده کلیسا در این منطقه ساختند.

تنها نشانه‌ای که از دوردست می‌توان از وجود این معبدهای زیرزمینی مشاهده کرد، جریان رفت و آمد مردم به داخل و بیرون گودال‌های حاوی کلیساهاست. بازدید از کلیساها باید با کاهش جماعت داخل تنظیم شود و زمان استراحت بین مراسم بهترین فرصت برای پایین رفتن از شکاف‌های زمین است که گاهی عرض آنها تنها به اندازه عبور یک نفر است.

کلیساها حتی در زمان‌هایی که مراسمی در جریان نیست، خالی نیستند. برای زائران مسن‌تر، ماندن در نزدیک کلیسا آسان‌تر از عبور از مسیرهای دشوار است.

خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید: "با ورود به بیت میکاییل گلگتا، به جایی رسیدم که گفته می‌شود استراحتگاه پایانی شاه لالی‌بلا بوده است. فرش نخ‌نمای قرمز چیزی از سرمای سنگ زیر پایم کم نکرد و وقتی چشمانم به تاریکی عادت کردند، یک پیکر قرون وسطایی در برابرم نمایان شد. پیتر مقدس بود که تا ابد بر دیوار بیت‌المقدس نو نقش بسته بود."
داستان کلیسایی در اتیوپی که فرشته‌ها آن‌ را ساخته اند!
گذرگاه‌ها و تونل‌های تنگ باریک کلیساها را در درون زمین به یکدیگر متصل می‌کنند، اما یکی از کلیساها جدا از ده عبادتگاه دیگر قرار دارد. بیت جرجیس که به اندازه پرتاب یک سنگ از محوطه دیگر کلیساها فاصله دارد، با شکلی منحصر به فردش بیش از بقیه در خاطر می‌ماند. این کلیسای صلیبی شکل به طور بی‌نظیری در صخره‌ای با شیب ملایم دفن شده است و بر سقف آن یک صلیب قبطی نقش بسته که تنها از بالا قابل مشاهده است. دیواره‌های صاف کلیسا در طول قرن‌ها رنگ برنز گرفته است و ۴۰ متر درون یک مغاک ژرف فرو رفته است. با وجود قرار داشتن در معرض باد و باران، این سازه به طور بی‌نظیری حفظ شده و نه قرن قدمت را با وقار به نمایش گذاشته است.

البته همه کلیساها نیز وضعیت خوبی ندارند. کلیسای ناجی عالم که به عنوان بزرگترین کلیسای یکپارچه جهان پذیرفته شده است، سایه‌بانی از ورقه سنگین فلزی در برابر باد و باران دارد که یونسکو برای جلوگیری از خرابی بیشتر آن را نصب کرده است. در بیت ابا لیبانوس هم تعدادی ترک نگران‌کننده دیده می‌شود.

خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید "با دیدن این نشانه‌های ویرانی، به منشا الهی کلیساها شک کردم. اگر کلیساهای لالی‌بلا به دست فرشته‌ها ساخته شده بودند، قطعا امروز در همان وضعیت روز اول بودند."
داستان کلیسایی در اتیوپی که فرشته‌ها آن‌ را ساخته اند!
"اما وقتی از میان گذرگاهی که به کلیسای بیت جرجیس ختم می‌شد بالا رفتم، فهمیدم که مهم نیست کلیساها چگونه ساخته شده‌اند. آن پایین موجی از زائران به درون زمین می‌رفتند و دوباره ظاهر می‌شدند. جوان‌ترها به پیرها کمک می‌کردند تا مسیرهای شیب‌دار را رد کنند. چند دقیقه تامل کردم تا جریان بی‌پایان زائران که به سطح زمین بر می‌گشتند تماشا کنم. آنها باور داشتند و همین کافی بود."
منبع : / نویسنده : جک بارکر بی‌بی‌سی
قیمت لحظه ای دلار در بازار تهران :
دلار : 7,309   دلار
یورو : 8,522   یورو
پوند : 9,710   پوند
درهم : 2,012   درهم
share finds.ir انتشار این صفحه در شبکه های اجتماعی :

twitter google plus pinterest facebook linkedin telegram

امتیاز شما به این خبر؟
فایندز 1    فایندز 0
related جدیدترین مطالب مرتبط :
تازه های فایندز
شرایط فروش محصولات وارداتی تویوتا منتشر شد
اینستاگرام رکورد زد / تعداد اینستاگرامی ها از یک میلیارد نفر گذشت
مصرف تفریحی ماریجوانا در کاندا آزاد شد + احتمال آزاد شدن فروش حشیش!
آمریکا در اقدامی بی سابقه از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شد
صحبت های کارلوس کی‌روش قبل بازی با اسپانیا / ما چیزی برای از دست دادن نداریم!
با 1 میلیون دلار ناقابل، شهروند دائم این جزیره رویایی شوید
واکنش سرلشکر حسن فیروزآبادی، به جنجال ها پیرامون ویلای 10 هزار متری
ارزانترین کولرهای گازی (اسپلیت) سامسونگ در بازار
واکنش پلیس تهران به ماجرای ویلای 10 هزار متری سرلشکر فیروزآبادی
خانه لوکس شَکیرا (Shakira) در میامی، برای فروش گذاشته شد + تصاویر دیدنی
مدیرعامل شرکت آئودی در آلمان بازداشت شد
نرخ سوم دلار در راه است / واکنش حسن روحانی به موج جدید گرانی ها چه بوده؟
حضور کاپیتان تیم ملی آمریکا در یک تبلیغ، جنجال بزرگی به راه انداخت
دونالد ترامپ، دستور راه اندازی ارتش فضایی را صادر کرد!
تصادف یک شاسی بلند با 160 کیلومتر سرعت و 14 سرنشین!
واکنش ها به درگیری علیرضا فغانی و تونی کروس / فغانی بهترین داور جام جهانی؟
وزیر سابق انرژی اسرائیل، به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شد
news
پورشه 718 باکستر اسپایدر مدل 2019 بزودی به بازار می آید
news
تحقیر زنان روس در جام جهانی 2018 / تشویق زنان روس به حامله شدن از فوتبالیست های خارجی!
news
آلبوم عکس بازی ایران و اسپانیا در جام جهانی روسیه 2018
news
قیمت و مشخصات کیا سراتو جدید منتشر شد + آلبوم عکس
news
ویدیویی تماشایی از محصول مشترک جیلی چین و ولوو سوئد را تماشا کنید
news
تحسین جهانی نسبت به حرکت جالب هواداران ژاپنی در جام جهانی روسیه
news
واکنش گسترده غول های فناوری از سیاست های مهاجرتی ترامپ
news
سرلشگر فیروزآبادی، ویلای 10 هزار متری جنجالی را تخلیه کرد
news
الان زمان خرید خودرو نیست!
news
آرزوی رنو برای درخشش در بازار ایران
news
ماجرای ورشکستگی‌ تنیس باز مشهور آلمانی، دروغ از آب در آمد!
news
رهبر انقلاب با اجرایی شدن لایحه جنجالیFATF در ایران مخالفت کرد
news
جوان 20 ساله ایی که هنگام خاکسپاری جسدش همه را شوکه کرد!
news
شرایط فروش محصولات سایپا، پارس خودرو و زامیاد در تیر ماه 1397
news
کمپین "نه به خرید خودرو یا گران نخرید" قیمت ها را کاهش می دهد؟
news
شرایط فروش محصولات ایران خودرو به مناسبت عید فطر با حذف هایما منتشر شد
like عکس‌های پسندیده شده امروز :