امیر قطر، با 15 میلیارد دلار به کمک اقتصاد ترکیه شتافت ...
تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، پس از دیدار با رجب طیب اردوغان، ..
امیر قطر، با 15 میلیارد دلار به کمک اقتصاد ترکیه شتافت ...
تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، پس از دیدار با رجب طیب اردوغان، ..
عربستان سعودی، 3 ایرانی را آزاد کرد ...
سه صیاد ایرانی که از بیش از یک سال قبل در عربستان سعودی زندانی ..
دانلود اپلیکیشن فایندز

به گزارش وب سایت فایندز : رهبر کره شمالی مسئولان دو طرح دولتی را مورد شماتت قرار داده و خبر آن در رسانه‌های خبری آن کشور منعکس شده است.
بازید رهبر کره از اماکن دولتی
خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش ناخرسندی رهبر آن کشور از نظافت مهمانسرای تفریحی را همراه با تفسیری در این مورد منتشر کرد
روز سه‌شنبه، ۲۶ تیر (۱۷ ژوئیه)، خبرگزاری دولتی کره شمالی در تفسیری نوشت که اواخر شب گذشته، کیم جونگ-اون به طور سرزده از مهمانسرای تفریحی اونفو دیدن کرد و "هنگام سرکشی به حمام‌ها، شرایط بد آنها را متذکر شد و گفت که به خاطر مدیریت بد، حمام و وان‌های مورد استفاده برای آب‌درمانی کثیف، دلگیر و غیربهداشتی است." این خبرگزاری سپس در تفسیری پیرامون این بازدید، می‌نویسد که اگر یک محل تفریحی که مورد بازدید کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل، رهبران سابق کره شمالی هم قرار گرفته، "باعث نارضایی مردم شود، گناهی عظیم سر زده زیرا دستاوردهای این رهبران عظیم‌الشان را کم اهمیت جلوه می‌دهد، رهبرانی که این حمام‌ها را قبل از هر چیز دیگری در یک محل خوش منظره و دارای آب گرم معدنی بنا کردند."

براساس این گزارش،کیم جونگ-اون سپس از شعبه محلی حزب خواست تا هرچه زودتر این حمام را سروسامان بدهد و افزود که "انتظار و اعتقاد دارم که کمیته حزبی تغییری اساسی در مبارزه برای تبدیل کشور به مکانی عالی برای زندگی ایجاد خواهد کرد."

همچنین، رسانه‌های خبری کره شمالی گزارش کرده‌اند که رهبر این کشور از نیروگاه در دست احداث ارانچون دیدن کرده است. ساختمان این نیروگاه ۷۰ درصد پیشرفت داشته اما تکمیل آن با تاخیر مواجه شده است. براساس این گزارش، کیم جونگ اون گفت که "به قدری از این تاخیر دلتنگ شده که قدرت بیان آن را ندارد."
بازید رهبر کره از اماکن دولتی
بازدید کیم از طرح راهسازی و ارائه رهنمود به مقامات دولتی
در این گزارش‌ها آ مده است که کیم جونگ اون "به شدت اعضای ارشد کابینه را سرزنش کرد زیرا اجرای این طرح را به سازمان‌های محلی سپرده بودند و به آن توجه کافی نداشتند." رهبر کره شماری در پایان این دیدار دستور داد که نیروگاه باید تا اکتبر سال آینده حتما تکمیل شده باشد.

بازدید کیم جونگ اون از محل‌های مختلف و انعکاس خبری آن یکی از برنامه‌های ثابت رسانه‌های کره شمالی است. این رسانه‌ها معمولا تصاویری از این بازدیدها را نیز منتشر می‌کنند که در آنها، رهبر کره شمالی مشغول بازدید و ارائه رهنمود است و مقامات ارشد، که معمولا تعدادی افسر عالیرتبه ارتش آنان را همراهی می‌کنند، با دقت مشغول یادداشت سخنان او هستند. حاضران عموما مدال شامل تصاویر پدر و پدر بزرگ کیم جونگ-اون بر سینه نصب کرده‌اند. نصب این مدال بر سینه در میان مردم کره شمالی رواج دارد هرچند تصاویر جدیدتر کیم جونگ-اون او را بدون آن نشان می‌دهد.

کیم جونگ اون، به عنوان رهبر و تعیین کننده سیاست‌های حکومتی، از انواع تاسیسات و فعالیت‌ها، از مزارع تولید سبزیجات گرفته تا مراکز ساخت بمب اتمی و موشک سازی بازدید می‌کند و در تمامی موارد نیز رهنمودهای لازم را در اختیار متصدیان امور قرار می‌دهد.
بازید رهبر کره از اماکن دولتی
رهبر کره شمالی هنگام ارائه رهنمود در مورد محصولات کشاورزی
با اینهمه، معمولا گزارش این بازدیدها شامل ابراز رضایت رهبر از نوع فعالیت و تاکید مقامات بر این است که تحت توجهات او پیشرفت‌های بزرگی به دست آمده است. انتقاد از کمبودها به ندرت در رسانه‌های خبری کره شمالی منتشر شده است.

دلیل تغییر در نحوه گزارش‌دهی دو بازدید اخیر کیم جونگ-اون مشخص نیست اما گفته شده که احتمال دارد هدف از انتشار این نوع اخبار، تاکید بر توجه رهبر کره شمالی به مسایل اقتصادی و تلاش او برای بهبود شرایط مردم کشورش باشد. در حالیکه تا اواخر سال گذشته میلادی، کره شمالی بر پیشبرد برنامه تولید جنگ افزار اتمی و ساخت موشک‌های دوربرد تاکید داشت و حتی ایالات متحده را به حملات اتمی تهدید می‌کرد، کیم جونگ-اون در پیام خود به مناسب سال نو میلادی، از گام‌هایی برای بهبود روابط با کره جنوبی سخن گفت و چندی بعد، گزارش پیشنهاد او برای ملاقات با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا منتشر شد.

رهبران آمریکا و کره شمالی در ماه ژوئن در سنگاپور دیدار کردند و با صدور یک بیانیه مشترک، بر خلع سلاح اتمی کره شمالی و همکاری دوجانبه تاکید نهادند. رئیس جمهوری آمریکا در پی این ملاقات از آمادگی آمریکائیان برای سرمایه‌گذاری گسترده در کره شمالی در آینده سخن گفت.

برخی از ناظران گفته‌اند که آمادگی کیم جونگ-اون برای سازش با آمریکا ناشی از تمایل او به پایان دادن به مشکلات عظیم اقتصادی کره شمالی و به جریان انداختن روند رشد و توسعه اقتصادی آن کشور احتمالا با تکیه به سرمایه‌گذاری خارجی است. در عین حال، با توجه به ساختار سیاسی کره شمالی و حکومت خاندان کیم بر آن، در صورتی که کیم جونگ-اون واقعا در صدد تغییر دادن نگرش سیاسی کشورش باشد، لازم است زمینه مساعد تبلیغاتی برای این منظور فراهم آید.

موقعیت استثنایی کیم جونگ-اون در ساختار سیاسی کره شمالی و حکومت موروثی خاندان او مرهون و متکی بر یک نظام سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است که براساس دشمن‌هراسی و تاکید همیشگی بر خطر هجوم خارجی و لزوم اطاعت محض از رهبری برای حفاظت دربرابر چنین خطری بنا شده است. ارتش و تشکیلات امنیتی در این نظام موقعیت محوری را اشغال کرده‌اند و قطعا رده‌های بالای نظامی و امنیتی از امتیازات ویژه اقتصادی و اجتماعی و موقعیت برتر و امنیت نسبی سیاسی برخوردارند.
بازید رهبر کره از اماکن دولتی
بازدید از کارخانه کیف سازی
برای دست‌اندرکاران حکومت و تشکیلات نظامی، طرح‌های پرهزینه نظامی مانند ساخت موشک و تسلیحات اتمی نه تنها اهمیت فراوانی برای تبلیغات داخلی دارد، بلکه زمینه مناسبی را برای قرار دادن منابع اقتصادی در دست نهادهای نظامی و امنیتی و بهره‌برداری متصدیان این نهادها فراهم می‌آورد.
link معرفی کامل کشور کره‌شمالی (North Korea) / از اقتصاد تا تاریخ
در این باره بیشتر بخوانید ...
اگرچه گفته می‌شود که کیم جونگ-اون با توسل به قساوت قلب کم‌نظیر و سیاست ارعاب و سرکوب شدید، حتی در مورد رده‌های بالای حکومتی، ممکن است توانسته باشد احتمال واکنش منفی نظامیان و سایر منتفعین از بحران دایمی و خودساخته آن کشور را کاهش داده باشد، اما نمی‌تواند بدون ارائه دستاوری مهم به خصوص منافع اقتصادی، در درجه اول برای مقامات ارشد حکومتی، خواست‌های آمریکا برای تحولی سریع و گسترده را بپذیرد و به این ترتیب، مبنای قدرت نظام سیاسی و حکومت خاندانی خود را نادیده بگیرد.


از زمان نشست سنگاپور، رسانه های خبری کره شمالی به طور معمول گزارش هایی حاوی ستایش مقامات و رسانه های داخلی و خارجی از درایت و هوشمندی کیم جونگ-اون در پیشنهاد ملاقات با رئیس جمهوری آمریکا به عنوان گامی اساسی در استقرار صلح در شبه‌جزیره کره و پیشبرد صلح جهانی منتشر کرده‌اند. در همانحال، هر از چند گاه، بعضی رسانه‌های کره شمالی، که همگی تحت نظر دولت هستند، تفاسیری شدیداللحن علیه آمریکا منتشر می‌کنند احتمالا با این هدف که نشان دهند در اراده حکومت برای دفاع از امنیت و منافع ملی تزلزلی روی نداده است.
دیدار ترامپ و رهبر کره
دو روز پیش، مقامات آمریکایی گفتند که دیداری بین مقامات دو طرف "در بالاترین سطح طی شش سال اخیر" آغاز شده و هدف از آن، پیگیری اجرای یک بخش از بیانیه نشست سنگاپور در مورد انتقال اجساد آمریکائیان کشته شده در جنگ کره بوده است. تنها چند روز پیش بود که رسانه‌های خبری گزارش کردند که هیئت کره شمالی با هیئت اعزامی آمریکا برای مذاکره پیرامون انتقال اجساد ملاقات نکرده که احتمالا ناشی از ناخرسندی مقامات کره‌ای و حتی تمایل به نقض بیانیه سنگاپور است. ساعاتی بعد، خبرگزاری کره شمالی تفسیری در تمجید از نشست سنگاپور منتشر کردو بر اجرای بیانیه آن تاکید نهاد و رئیس جمهوری آمریکا نیز، قاعدتا با موافقت مقامات کره شمالی، متن نامه شخصی کیم جونگ-اون شامل ابراز خرسندی از نشست سنگاپور را انتشار داد.
با اینهمه، در مورد پیگیری و پیشرفت مذاکرات در مورد بخش‌های اصلی این بیانیه به خصوص مسایل بنیادی برچیدن تاسیسات اتمی کره شمالی و لغو تحریم‌های آمریکا جزئیاتی منتشر نشده است.
قیمت لحظه ای دلار در بازار تهران :
دلار : 10,670 دلار
 یورو : 12,198   یورو
 پوند : 13,710   پوند
 درهم : 2,990   درهم
share finds.ir انتشار این صفحه در شبکه های اجتماعی :

twitter google plus pinterest facebook linkedin telegram

امتیاز شما به این خبر؟
فایندز 1    فایندز 0

ارسال یک نظر :

لطفا گزینه تایید را کلیک نمایید :

بازار bazaar
فروش رایگان خودرو sale car
related جدیدترین مطالب مرتبط :
تازه های فایندز
امیر قطر، با 15 میلیارد دلار به کمک اقتصاد ترکیه شتافت
واکنش رئیس جمهور به شایــعات درباره رژیم حقوقی جدید دریای خزر
ماجرای انتقام پسردایی غیرتی از عامل تجاوز به دخترعمه اش
ماجرای خیانت زن مشهدی / مرد غریبه را به خانه ام آوردم که شوهر و برادرم رسیدند و...
جدیدترین لیست قیمت خودروهای تولید داخل منتشر شد
افزایش نگرانی ها در صنعت خودرو / چرا خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمتها هستند؟
شرايط جديد فروش اينترنتي تابستانه انواع محصولات سايپا
انتشار صحبت های ضبط شده ترامپ درباره یک زن جنجالی شد
سفر وزیر نروژی با دوست دخترش به ایران جنجالی شد
پخش لالیگا در جنوب آسیـــا رایگان می شود
واکنش ایران خودرو به عدم تحویل ال 90 به مشتریان
تولید هیوندای آی‌ 10 و سه خودروی چینی در ایران متوقف شد
لغو بعضی پروازها به دلیل گران شدن قیمت بلیط ها
سخنان بی سابقه رهبر انقلاب در مورد برجام و کاهش ارزش پول ایران
کاهش بی سابقه ارزش پول ترکیه در بازارهای آسیایی / بحرانی شدید در در راه بازار مسکن ترکیه است
روزهای خوش شرکت های خودروسازی چینی در بازار ایران / تولید خودروهای ایرانی کاهش یافت
شکایت تراکتورسازی از مهدی ترابی / جنجالی‌ترین پرونده‌های این روزهای فوتبال ایران!
news
دادستان کل کشور : در صورت لزوم وزیر کابینه هم احضار می شود
news
جنگ اقتصادی آمریکا و ترکیه شدت گرفت / ترکیه تعرفه گمرکی بر کالاهای آمریکایی را افزایش داد
news
جولان خودروهای چینی در ایران + آخرین لیست قیمت خودروهای چینی در بازار کشور
news
غلامحسین کرباسچی به تحمل یک سال زندان محکوم شد
news
رسوایی بزرگ برای گوگل / غول فناوری جهان از کاربران اندروید جاسوسی می کند؟
news
بزرگ‌ترین قرارداد ایران با انگلیسی ها لـــــغو شد
news
برای نخستین بار، یک آمریکایی به داروی فوق قوی فنتانیل، اعدام شد
news
عربستان سعودی، 3 ایرانی را آزاد کرد
news
بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی / تهران در میان 5 شهر اول دنیا!
news
هشــــدار بیمه به مالکین خودروهای لوکس / برای تهیه الحاقیه بیمه بدنه اقدام نمایید!
news
جدیدترین قیمت محصولات ایران خودرو منتشـــــر شد
news
ورود پلیس ایران به پرونده بزرگ قاچاق و احتکار کاغذ
news
فروریختن یک پل هوایی 100 متری، جان 22 ایتالیایی را گرفت
news
جدیدترین جزئیات از سوپرماشین جدید آلفارومئو منتشر شد
news
گرانی عجیب در یکی از خیابان های تهران
news
پلیس تهران، 850 نفر را در ارتباط با تخلفات ارز و سکه احضار کرد
like عکس‌های پسندیده شده امروز :