جنجال ها بر سر لغو حضور کارلوس پویول در برنامه فردوسی پور + پاسخ صدا و سیما
علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران از تلویزیون ایران به خاطر لغو ..
تبلیغات پیشنهاد فایندز
با آسان ثبت ، آنلاین و آسان ثبت کنید! "ثبت برند - ثبت شرکت - ثبت طرح صنعتی سایت اینترنتی ثبت آنلاین، آسان ثبت یکی از سایت های ثبت شرکت میباشد که کلیه‌ی خدمات ثبتی اعم از ثبت شرکت آنلاین ، ثبت برند - لوگو آنلاین ، انحلال شرکت آنلاین ، ثبت طرح صنعتی آنلاین و تغییرات شرکت آنلاین را در اسرع وقت انجام می‌دهد. به دلیل آنلاین بودن خدمات هیچگونه محدودیتی در ارائه خدمات در سایر شهرهای ایران وجود ندارد. ولی در فاز اول به ارائه‌ی خدمات ثبتی در شهر تهران ، قم ، اراک، کرج، سمنان، قزوین و تمام شهرستانهای استان تهران می‌پردازد و در فاز بعدی تمام ایران را تحت پوشش خدمات آنلاین ثبت خود قرار می‌دهد.
تبلیغاتسفارش آگهی
تبلیغات پیشنهاد فایندز
جنجال ها بر سر لغو حضور کارلوس پویول در برنامه فردوسی پور + پاسخ صدا و سیما
علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران از تلویزیون ایران به خاطر لغو ..
خرید خودرو تا سقف 5 میلیون تومان! / با 5 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خر
این روزها در بازار نابه‌سامان خودرو، دیدن خودروهایی با قیمت ..

بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت

بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
دانلود اپلیکیشن فایندز
فروش خودرو فروش خودرو فروش ویژه خودروی شما فروش خودرو برای ثبت آگهی ویژه کلیک نمایید

به گزارش وب سایت فایندز : آنتالیا دارای جاذبه‌های خاص برای هر قشری از گردشگران و با هر سلیقه ای می باشد. چنانچه تمایل دارید از مناطق دیدنی و جاذبه های مختلف بازدید کنید، کوچه پس کوچه های این شهر قدیمی پر از مکان های تاریخی است و از طرفی این بندرگاه قدیمی و رویایی منطقه ای آرامش بخش برای استراحت مسافران نیز محسوب می شود.

اما افزون بر این ها، این شهر بی نظیر از موقعیت مکانی و جغرافیایی بسیار مناسبی نیز برخوردار می باشد، به طوری که با اقامت در آنتالیا می توانید از اماکن دیدنی و تفریحی دیگر همچون ویرانه های برجای مانده از امپراتوری بزرگ روم در آسپندوس و غارهای متعلق به دوران ماقبل تاریخ نیز بازدید نمایید.

با این حال همه چیز به اینجا ختم نمی شود. از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا سواحل بسیار زیبای آن می باشد که با شن های سفید پوشیده شده‌اند؛ سواحلی که به ساحل فیروزه‌ای ترکیه نیز مشهور هستند. این سواحل بهترین مکان برای استراحت و آفتاب گرفتن مسافران می‌باشند. بدون شک افرادی که شدیداً دوستدار سواحل هستند و نیز عاشقان آثار تاریخی، پس از بازدید از آنتالیا، این منطقه را با رضایت کامل ترک می‌کنند.

در ادامه با 14 جاذبهء گردشگری برتر آنتالیا آشنا شوید:بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
1. شهر تاریخی کاله ایچی (Kaleiçi)

(کاله ایچی Kaleiçi) به معنای « داخل کاله (Kale) و یا کاله داخلی است، کاله (Kale) نیز خود یعنی قلعه و یا دژ)

قدم زدن در کوچه پس کوچه های محلهء پر پیچ و خم کاله ایچی لذت بسیاری به همراه دارد. در راستای خیابان های سنگ فرش شدهء این شهر، ساختمان سفید رنگی با سقف هایی قرمز، متعلق به دوران عثمانی به چشم می خورند که به طور کامل بازسازی شده اند. این ساختمان ها درحال حاضر مرکز اصلیء مجموعه ای از بوتیک ها، هتل ها، مغازه های سوغات فروشی، گالری های هنری و رستوران ها محسوب می شوند. سفر به این شهر، تجربه ای از حضور در دنیای قدیم و قدم زدن در سکوتی بی نظیر را برای شما فراهم می سازد، به علاوه در این مکان جاذبه های گردشگری بسیاری نیز برای گردشگران وجود دارد. در میدان اصلی شهر کاله کاپیسی (Kale Kapısı: دروازه قلعه)، یک دروازهء ورودی به سوی قلعه و یک برج ساعت سنگی وجود دارد. در این میان مسجد تِکِلی محمد پاشا نیز که قدمت آن به قرن 18 بازمی گردد، به دلیل کاشی کاری های خیره کننده داخلی مسجد، بدون شک ارزش یک بار تماشا را خواهد داشت. در امتداد خیابان هیساپچی سکاک (Hesapçı Sokak) منظره با شکوه و حیرت انگیز کسیک مناره (مناره شکسته) به چشم می خورد. ساختمان این مناره پس از آتش سوزی در قرن 19 ام دچار آسیب شده است، به طوری که بنای امروزی تنها قسمتی از ساختمان اصلی است که تا کنون حفظ شده است. در ابتدا این ساختمان به عنوان معبدی برای رومیان کاربرد داشته و سپس به یک کلیسای روم شرقی و در نهایت به یک مسجد تبدیل شده است.

موقعیت: خیابان آتاتورک
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
2. بندرگاه تاریخی(Old Harbour)

بندرگاه قدیمی آنتالیا در یک بریدگی در میان صخره های کنار ساحل قرار دارد. در فضای این بندرگاه تجمع زیبایی از چندین بوتیک، کافه های زیبا، بازارها، و قایق های بادبانی که به آرامی بر روی امواج دریای مدیترانه به این سو و آن سو حرکت می کنند، به چشم می خورد. امروزه باور آن کمی دشوار است که بپذیریم روزگاری این منطقه، اصلی ترین مرکز اقتصادی آنتالیا بوده است چرا که اکنون تنها مناظری زیبا و آرامش بخش از قایق های در حال حرکت است که نگاه گردشگران را به خود جذب می کند. اما در حقیقت این بندر از قرن دوم تا اواسط قرن بیستم یکی از اصلی ترین بنادر اقتصادی آنتالیا به شمار می رفت و از این طریق مفهوم تجارت و رونق و شکوفایی وارد این شهر و مناطق اطراف آن شد. این روزها افراد با اهدافی همچون خرید و تماشای غروب خورشید بر فراز افق دریا به این منطقه سفر می‌کنند. قایق سواری در دریای مدیترانه و نیز استراحت و آفتاب گرفتن بر روی ساحل خالی از سکنهء آن از دیگر دلایل جذب گردشگر به این منطقه محسوب می شود.

موقعیت: خیابان مرمرلی سکاک (Mermerli Sokak)، شهر تاریخی کاله ایچی
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
3. موزه آنتالیا (Antalya Museum)

چنانچه علاقه‌مند به یافتن اطلاعاتی درمورد تاریخ کشور ترکیه هستید، شانس بازدید از این موزهء فوق العاده را به هیچ وجه از دست ندهید. بهترین یافته های آثار تاریخی از مکان های حفاری شده در سراسر سواحل ترکیه در این موزه به نمایش گذاشته شده است. مهم‌تر این که، آثار این مجموعه به صورتی نمایش داده شده است که فهم تاریخ غنی و پربار (و تا حدی پیچیده) کشور ترکیه را برای افراد آسان تر می سازد. در قسمت عمده‌ای از این موزه که به باستان شناسی اختصاص داده شده است، یافته هایی از عصر برنز تا بیزانس به نمایش گذاشته شده،که بیشتر از ویرانه‌های آن حوالی به‌دست آمده است. چنانچه فرصت کافی ندارید، یک راست به گالری‌های حاوی موزاییک‌های دوران سلوکیه، صفحه نمایش نقره‌ای آسپندوس و مجسمه های الاهیت پرگه سر بزنید.

موقعیت: خیابان کپز (Konyaaltı Caddesi)
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
4. مناره ییولی (Yivli Minare)

متمایزترین و برجسته‌ترین مکان دیدنی آنتالیا، مناره ییولی (مناره شیاردار) است که توسط علاء‌الدین کیغباد سلطان سلجوقی ( در سال 1219 تا 1236) بنا شده است. این مناره یک نمونه از معماری رایج دوران سلجوقی است که بر روی یک پایه مربعی شکل استوار بوده و بدنهء آن شیاردار و منقاره‌ای دایره شکل نیز بر فراز آن قرار دارد. در کنار این مناره ساختمان مسجدی وجود دارد که از قرن 14 ام تا کنون همچنان مورد استفاده قرار گرفته است.

موقعیت: خیابان جمهوریت (Cumhuriyet Caddesi)
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
5. دروازه هادریان (Hadrian"s Gate)

دروازه هادریان یکی از اصلی‌ترین ( و برجسته‌ترین) دروازهای ورودی منطقه کاله‌ایچی به حساب می‌آید. در سمت شرقی این شهر تاریخی دیوارهای شهر هلنی و یونانی وجود دارد که از گذشته تاکنون همچنان حفظ شده است و دروازهء هادریان نیز بخش قابل توجهی از این دیوار محسوب می‌شود. این دروازهء باشکوه مرمری دارای سه طاق است، که برج های باشکوهی در اطراف آن را احاطه می‌کنند. در این بنا که در سال 130 پس از میلاد، به افتخار بازدید هادریانوس از این شهر (امپراتور آن زمان روم) بنا شده، تزئینات مجسمه ای بسیار زیبایی به کار رفته است. هنگام عبور از میان این طاق‌ها نگاهی به سقف بیندازید، تا حجاری‌ها و کنده‌کاری‌هایی را که از آن زمان تا کنون به بهترین شکل حفظ شده اند را تماشا کنید.

موقعیت: خیابان آتاتورک
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
6. قلعه رومی (Hıdırlık Kalesi)

این برج استوانه‌ای کوتاه و عریض که 14 متر ارتفاع دارد بر فراز بندر تاریخی و در کنار پارک کارا آیقلو (Karaalioǧlu) قرار گرفته است. تا کنون هیچ‌گونه اطلاعات دقیقی از نوع کاربرد این بنا، که قدمت آن به قرن دوم باز می‌گردد، به‌دست نیامده است، اما اغلب بر این باورند که گذشتگان از این بنا به عنوان یک برج دیدبانی و یا فانوس دریایی بر فراز بندر پر رفت آمد مجاور آن استفاده می‌کردند. امروزه از این ساختمان برای تماشای غروب خورشید و یا تماشای تمام مناظر اطراف این شهر قدیمی استفاده می‌شود، چرا که در موقعیت بسیار منحصر بفردی واقع شده است. پارک نزدیک آن را هم می‌توان یک مکان آرام برای فرار از شلوغی‌های شهر و باز کردن بساط پیک نیک دانست.

موقعیت: پارک کارا آیقلو (Karaalioǧlu)، کاله ایچی
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
7. آسپندوس (Aspendos)

علت اصلی سفر افراد علاقه‌مند به تاریخ به آنتالیا، آن است که از این طریق می‌توانند یک سفر یک روزه به آسپندوس داشته باشند. عموماً تصور بر آن است که این مکان باستانی که مرکز اصلی تئاتر (نمایشخانه) رومی بوده تنها مکان تاریخی در جهان است که به بهترین نحو از گذشته تا کنون حفظ شده و یکی از جاذبه های اصلی گردشگری ترکیه نیز به حساب می‌آید. قرن های دوم و سوم دوران شکوه و شکوفایی این شهر باستانی شگفت انگیز بوده است. در آن زمان (قرن های دوم و سوم) بخش اعظمی از ویرانه هایی که امروزه از این بنا می بینیم ساخته شده بود. به غیر از محل تئاتر که به طور کامل بازسازی شده و بیش از 15000 نفر ظرفیت دارد، قسمت اعظمی از این مکان همچنان به صورت ویرانه باقی مانده است و احتمالاً تنها برای گردشگران بسیار مشتاق جذاب و دیدنی خواهد بود.

موقعیت: 47 کیلومتری شرق آنتالیا
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
8. ترمسوس (Termessos)

یونانیان و رومیان هیچ برنامه ای برای به دام انداختن مردم جنگ طلب پیسیدیا که به شدت از استقلال خود در مقابل ایری کوه (mountain eyrie) ترمسوس محافظت می‌کردند، نداشتند. بقایای کاملاً محافظت شدهء این شهر باستانی در امتداد دامنهء ناهموار کوه پراکنده شده است و مناظر فوق العاده زیبایی از طبیعت نیز در حوالی آن به چشم می‌خورد. اگر قصد دارید این مکان را کاملاً گشته و تمام زیر و بم های آن را به چشم ببینید پس باید کفش های راحت و مناسبی پوشیده و آب زیادی نیز بنوشید. خیابان ستون بندی شده و محل تجمع (میدان) فوقانی بسیار چشمگیر و قابل توجه است، اما بازدید از محل تئاتر را هرگز از دست ندهید چرا که در این مکان قادر خواهید بود به تماشای مناظر بسیار زیبا و شگفت انگیزی از قله‌های کوه توروس بنشینید.

موقعیت: 34 کیلومتری شمال غربی آنتالیا
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
9. شهر باستانی پرگه (Perge)

استادیوم بسیار وسیع و ساخته شده از سنگ، معابد نیمه تخریب شده و میدان (تجمع‌گاه) بزرگ ستون دار در شهر پرگه سرشار از شکوه گذشته است. این شهر زمانی پایتخت پام فیلیای باستان بوده است، که برای اولین بار تحت حکومت یونانیان و سپس تحت حکومت رومیان قرار گرفته است. از این ویرانه ها به اندازهء سایر جاذبه‌های گردشگری موجود در ساحل فیروزه‌ای ترکیه به خوبی حفاظت نشده‌ است، اما از طرفی هم می‌توان به این حقیقت پی‌برد که این مکان جمعیت کمتری را به خود جذب می‌کند، و به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا به راحتی و با آرامش در خیابان‌های ستون‌بندی شده و معابد نیمه تخریب شده به اکتشاف بپردازند. حمام رومی، دروازه هلنی (یونانی)، و آکروپولیس همگی از جاذبه‌های بی‌نظیر این منطقه هستند.

موقعیت: 17 کیلومتری شرق آنتالیا
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
10. المپ و شیمر (Olympus and the Chimera antalya)

دو روستای مجاور , المپ و سیرالی (Çıralı) در قسمتی از خط ساحلی بسیار زیبایی واقع شده‌اند و توسط ویرانه‌های شهر باستانی لیکیه المپ احاطه شده اند. شیمر, شعله ای که به طور طبیعی همواره می‌سوزد از جاذبه‌های معروف و شناخته شدهء این مکان است، این شعله از میان صخره سنگ‌هایی در ارتفاعات بالا سوسو می‌زند. المپ مورد پسند گردشگران جوان است، در حالی که سیرالی بیشتر یک روستای ساحلی و مناسب برای استراحت در ساحل است. هر دوی این روستاها برای کسانی که تمایل دارند تعطیلات را در کنار ساحل بگذرانند و از اقامتگاه های ساحلی شلوغ ترکیه به دور باشند، مکان بسیار مناسبی است.
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
11. چشمه های کارست (چشمه های آهکی) (Düdenbası magaras)

در حومهء شهر آنتالیا منطقه‌ای وجود دارد که سرشار از چشمه‌های کارست (آهکی)، گودال‌ها، و آبشارها است. ذخایر آهک انباشته شده از این چشمه ها در طی یک دوره 1.5 تا 2 میلیون ساله آثاری آهکی به‌وجود آورده است که همچون پاموکاله در کوش‌آداسی است. در مناطق Kirkgöz و پینارباشی (Pınarbası) (که دقیقاً در شمال غرب آنتالیا قرار دارند) چشمه ها و گودال هایی وجود دارد (چشمه هایی که سرمنشأ اصلی این آبشار هستند) در حالی که در منطقه دودن باشی (Düdenbası) آبشاری وجود دارد که از یک تنگه باریک به سمت پایین سرازیر می‌شود. در این منطقه هم سر منشأ آبشارها قابل مشاهده است (Düdenbası Selalesi) و هم جریان سرازیری آن‌ها (Düden Çayı).
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
12. غار کارائین (Karain Magarası)

غار کارائین، که در نزدیکی دوشه مالتی (Dösemaltı) قرار دارد، در واقع محل سکونت انسان های ماقبل تاریخ بوده است و اکتشافاتی نیز از آن یافت شده که به دوره های پارینه سنگی میانه و قدیم تعلق دارد. در کاوش های باستان شناسی، استخوان ها و دندان هایی یافت شده است که متعلق به انسان های نوسنگی می باشد. برخی از این آثار مکشوفه در حال حاضر در محل موزه کوچک ولی بسیار با ارزش این مکان به نمایش گذاشته شده اند.

موقعیت: 27 کیلومتری شمال غرب آنتالیا
بهترین مناطق مناطق دیدنی و تفریحی آنتالیا ترکیه + بهترین برای اقامت
13. پاسه لیس (Phaselis)

بندرگاه تاریخی لیدیان پاسه لیس جایی است که الکساندر کبیر اقامت‌گاه زمستانی خود را در سال 334 قبل از میلاد در آن بنا نهاد. از آثار باقی مانده از این محل, تئاتر، قنات، معابد، و نیز یک دروازه قوس دار همچون دروازه هادریان که مربوط به سال 114 قبل از میلاد است به جای مانده است. در این منطقه موزه ای وجود دارد که آثار مکشوفه از کاوش های باستان شناسی در آن به نمایش گذاشته شده است.
قیمت لحظه ای دلار در بازار تهران :
دلار : 7,622   دلار
یورو : 9,362   یورو
پوند : 10,710   پوند
درهم : 2,155   درهم
share finds.ir انتشار این صفحه در شبکه های اجتماعی :

twitter google plus pinterest facebook linkedin telegram

امتیاز شما به این خبر؟
فایندز 1    فایندز 0
related جدیدترین مطالب مرتبط :
تازه های فایندز
جنجال ها بر سر لغو حضور کارلوس پویول در برنامه فردوسی پور + پاسخ صدا و سیما
جنایتی هولناک در خیابان دماوند تهران / پسر معتاد، پدر و مادرش را به قتل رساند
تجاوز به 5 دختر هندی، پس از یک نمایش خیابانی
معرفی انواع روکش های صندلی خودرو در بازار + قیمت
بازیگوشی در جام جهانی، زندگی یک مدیر هواپیمایی را به باد داد!
تولید هیوندای النترا در ایران متوقف شد / واکنش کرمان خودرو به بد‌عهدی هیوندای
سایپا بیش از هزار میلیارد تومان زیان داد + اخراج سایپا دیزل از بورس
ورود 200 تن گوشت آلوده خارجی به ایران با پروانه های جعلی!
خودکشی زن جوان در ایستگاه متروی شهدای تهران
دزدی از دختران و پسران تهرانی از طریق اینستاگرام
مراقب این نوع کلاهبرداری باشید / فروش ممبرهای قلابی در اینستاگرام
بنر هوادار تیم ملی ایران در روسیه، جهانی شد
پژو 2008 با 20 میلیون تومان، رکورد کاهش قیمت ها را زد!
موتورسیکلت سفارشی لوئیز همیلتون، قهرمان فرمول یک را ببینید + قیمت
دعوای شدید خانوادگی، جان عروس خانواده را گرفت
پاسخ جنجالی مهاجم اسپانیا به خبرنگار ایرانی : سؤال احمقانه نپرسید!
واکنش روزنامه های اسپانیا به بازی ایران در جام جهانی 2018
news
محصولات ایران خودرو، گرانتر از قبل! / قیمت 18 محصول ایران خودرو افزایش یافت!
news
ماجرای افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت / دولت تمایلی به اعمال افزایش 20 درصد ندارد؟
news
قیمت هر سکه آتی، به 3 میلیون تومان رسید
news
حرکت پس از گل دو بازیکن تیم ملی سوئیس جنجال به پا کرد
news
مهمترین علائم و نشانه‌های خرابی موتور خودرو
news
دو ستاره سریال بازی تاج و تخت باهم ازدواج کردند
news
سقوط آزاد قیمت خودرو در راه است؟ قیمت پژو 2008، 49 میلیون تومان کاهش یافت!
news
خرید خودرو تا سقف 5 میلیون تومان! / با 5 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟
news
قیمت بلیط قطار 10 درصد افزایش یافت
news
به درخواست آمریکا، ژاپن خرید نفت از ایران را متوقف می کند
news
2 هفته زندان برای ورود اتفاقی دختر جوان فرانسوی به خاک آمریکا
news
شاسی بلند ضدگلوله پژو مخصوص رئیس جمهور فرانسه!
news
هزینه خرید و نگهداری یک قایق تفریحی لوکس چقدر است؟
news
تنها زندگی کردن چه خطراتی برای انسان دارد؟ آیا مردها هم "یائسه" می شوند؟
news
قاشق و چنگال های هیتلر به قیمت باورنکردی 118 میلیون تومان فروخته شد
news
مصرف منظم ماری‌جوانا چه خطراتی برای انسان دارد؟
like عکس‌های پسندیده شده امروز :