ارزانترین آپارتمان های نوساز و چندسال ساخت در منطقه 12 تهران ...
جدیدترین لیست قیمت ارزانترین آپارتمان های نوساز و چندسال ساخت ..
ارزانترین آپارتمان های نوساز و چندسال ساخت در منطقه 12 تهران ...
جدیدترین لیست قیمت ارزانترین آپارتمان های نوساز و چندسال ساخت ..
زن آمریکایی، 9 عضو خانواده‌اش را در یک تفریح از دست داد! ...
سانحه غرق شدن یک قایق تفریحی در ایالت میسوری آمریکا که ۱۷ قربا ..
سایپا نگران از خروج سیتروئن / آینده فروش و تامین قطعات سیتروئن در ایران در ...
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با خروج شرکای سایپا از همکا ..
جنجال نقاشی بروی نمای یک خانه‌ در آمریکا، خاتمه یافت ...
یک زوج اهل فلوریدا که به‌دلیل نقاشی دیواری بر نمای خانه‌شان ب ..
پیشنهاد سکس زن روس، برای نفوذ به یک لابی آمریکایی ...
مقام های آمریکایی می گویند یک "مامور کرملین" در تلاش برای نفوذ ..
دانلود اپلیکیشن فایندز
درج فــوری تبلیغات
تریکو در حقیقت بر گرفته از واژه ی انگلیسی tricot است که به نوع خاصی از بافت حلقوی تاری یا یا warp knitted گفته می شود و اگر به معنای واقعی tricot رجوع کنیم ، متوجه تفاوت آن با تعریف تریکو در ایران خواهیم شد.
تعریف تریکو در بازار ایران کاملا متفاوت است و هنوز تفاوت هایی میان تعاریف وجود دارد. در اکثر مواقع و به صورت عامیانه، تریکو را به بافت های حلقوی پودی یا همان knitting اطلاق می کنند که به دو نوع تخت و گرد فرآوری می شود از همین رو مجوز های مربوط به این فعالیت ها را صنف تریکو و کشباف (کشباف و جوراب ) صادر می کند.
تریکو چیست؟
برای تهیه ی پارچه گردباف جهت تولید انبوه ،لازم است چندین نکته را در نظر داشت تا در زمان تولید مشکل خاصی پدید نیاید. اینجا به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد :

۱-توجه به عرض پارچه : عرض های نامناسب پارچه در زمان تولید باعث ایجاد پرتی بسیاری خواهد شد و برای این موضوع ، باید میان الگو و عرض پارچه تناسب ایجاد نمود

۲-لول شدگی : لول شدن پارچه گردباف در زمان برش و دوخت ، زحمت فراوانی را برای تولید کننده در پی خواهد داشت . معمولا مهمترین دلیل لول شدن پارچه ی تریکو ، مربوط به تکمیل و کامپکت آن می باشد . در پارچه های دارای مواد این مورد بسیار رایج تر می باشد چون مجبورند برای پارچه های دارای مواد از درجه حرارت کمتری در زمان کامپکت استفاده نمایند . راه کار مناسب برای مواجه نشدن با این مسئله خرید مقداری کم از پارچه ، جهت انجام آزمایش و نمونه گیری می باشد.

۳- در زمان خرید پارچه رینگر یا راه راه : در این پارچه ها ، چفت شدن راه های پارچه بر روی هم به میزان زیبایی آن می افزاید که به جز هنر برش ، به پارچه ی مناسب نیز احتیاج دارد . کجی طرح راه راه در پارچه های پنبه یکرو بسیار دیده می شود که به دلیل تاب s و z نخ آن است .

۴- انتخاب درست جنس و نوع بافت پارچه گردباف : سه عامل نوع بافت ، جنسیت و تکمیل پارچه گردباف ، بر خصوصیات آن بیشترین تاثیر را می گذارند . با کمی شناخت بر روی این عوامل ، می توان بهترین نوع را متناسب با تولید تامین نمود.
امتیاز شما؟
like 1    dislike 0
قیمت لحظه ای دلار در بازار تهران :
دلار : 8,642 دلار
 یورو : 9,905   یورو
 پوند : 11,021   پوند
 درهم : 2,290   درهم
بازار bazaar
فروش رایگان خودرو sale car

لطفا گزینه تایید را کلیک نمایید :

related جدیدترین مطالب مرتبط :