اتفاقی کم سابقه در آمریکا / گربه وحشی، جان یک دوچرخه سوار را گرفت!
یک گربه وحشی که باعث مرگ یک دوچرخه‌سوار و زخمی شدن یک نفر دیگر ..
اتفاقی کم سابقه در آمریکا / گربه وحشی، جان یک دوچرخه سوار را گرفت!
یک گربه وحشی که باعث مرگ یک دوچرخه‌سوار و زخمی شدن یک نفر دیگر ..
عملکرد عالی شاسی بلند 7 نفره تویوتا در تست تصادف + آلبوم عکس تویوتا راش 2018
شاسی بلند هفت سرنشین مخصوص بازارهای جنوب شرقی آسیا، تویوتا را ..
جدیدترین قیمت هر شاخه تیرآهن در بازار
جدیدترین و بروزترین قیمت هر شاخه تیرآهن در بازار تهران را در ف ..
دام هکرهای دولت کره شمالی برای فراری‌ها!
کمپانی امنیتی مک آفی می‌گوید: هکرهای وابسته به دولت کره شمالی ..
آغاز تست جاده ای هیوندای النترا 2019
تست جاده ای فیس لیفت هیوندای الانترا آغاز شده است. این مدل جدید ..

تریکو چیست؟

تریکو چیست؟
دانلود اپلیکیشن فایندز
تریکو در حقیقت بر گرفته از واژه ی انگلیسی tricot است که به نوع خاصی از بافت حلقوی تاری یا یا warp knitted گفته می شود و اگر به معنای واقعی tricot رجوع کنیم ، متوجه تفاوت آن با تعریف تریکو در ایران خواهیم شد.
تعریف تریکو در بازار ایران کاملا متفاوت است و هنوز تفاوت هایی میان تعاریف وجود دارد. در اکثر مواقع و به صورت عامیانه، تریکو را به بافت های حلقوی پودی یا همان knitting اطلاق می کنند که به دو نوع تخت و گرد فرآوری می شود از همین رو مجوز های مربوط به این فعالیت ها را صنف تریکو و کشباف (کشباف و جوراب ) صادر می کند.
تریکو چیست؟
برای تهیه ی پارچه گردباف جهت تولید انبوه ،لازم است چندین نکته را در نظر داشت تا در زمان تولید مشکل خاصی پدید نیاید. اینجا به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد :

۱-توجه به عرض پارچه : عرض های نامناسب پارچه در زمان تولید باعث ایجاد پرتی بسیاری خواهد شد و برای این موضوع ، باید میان الگو و عرض پارچه تناسب ایجاد نمود

۲-لول شدگی : لول شدن پارچه گردباف در زمان برش و دوخت ، زحمت فراوانی را برای تولید کننده در پی خواهد داشت . معمولا مهمترین دلیل لول شدن پارچه ی تریکو ، مربوط به تکمیل و کامپکت آن می باشد . در پارچه های دارای مواد این مورد بسیار رایج تر می باشد چون مجبورند برای پارچه های دارای مواد از درجه حرارت کمتری در زمان کامپکت استفاده نمایند . راه کار مناسب برای مواجه نشدن با این مسئله خرید مقداری کم از پارچه ، جهت انجام آزمایش و نمونه گیری می باشد.

۳- در زمان خرید پارچه رینگر یا راه راه : در این پارچه ها ، چفت شدن راه های پارچه بر روی هم به میزان زیبایی آن می افزاید که به جز هنر برش ، به پارچه ی مناسب نیز احتیاج دارد . کجی طرح راه راه در پارچه های پنبه یکرو بسیار دیده می شود که به دلیل تاب s و z نخ آن است .

۴- انتخاب درست جنس و نوع بافت پارچه گردباف : سه عامل نوع بافت ، جنسیت و تکمیل پارچه گردباف ، بر خصوصیات آن بیشترین تاثیر را می گذارند . با کمی شناخت بر روی این عوامل ، می توان بهترین نوع را متناسب با تولید تامین نمود.
امتیاز شما؟
like 1    dislike 0
قیمت لحظه ای دلار در بازار تهران :
دلار : 6,584   دلار
یورو : 7,223   یورو
پوند : 8,266   پوند
درهم : 1,669   درهم
بازار bazaar
فروش رایگان خودرو sale car

لطفا گزینه تایید را کلیک نمایید :

related جدیدترین مطالب مرتبط :