تولید ارزانترین خودروی جهان متوقف می شود؟ تنها 1 دستگاه تاتا نانو در ماه ق ...
خودروی تاتا نانو ارزان‌ترین ماشین جهان، با قیمتی در حدود سه ه ..
تولید ارزانترین خودروی جهان متوقف می شود؟ تنها 1 دستگاه تاتا نانو در ماه ق ...
خودروی تاتا نانو ارزان‌ترین ماشین جهان، با قیمتی در حدود سه ه ..
هوآوی، سریع‌ترین شارژ موبایل جهان را بزودی وارد بازار می کند ...
شرکت هواوی سعی دارد در محصولاتش از سریع‌ترین شارژ موبایل جهان ..
فروش کامپیوترهای شخصی (PC) پس از 6 سال، افزایش یافت ...
با ورود تبلت و گوشی‌های هوشمند هر ساله از میزان فروش رایانه‌ه ..
سایپا نگران از خروج سیتروئن / آینده فروش و تامین قطعات سیتروئن در ایران در ...
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با خروج شرکای سایپا از همکا ..
جنجال نقاشی بروی نمای یک خانه‌ در آمریکا، خاتمه یافت ...
یک زوج اهل فلوریدا که به‌دلیل نقاشی دیواری بر نمای خانه‌شان ب ..
دانلود اپلیکیشن فایندز
درج فــوری تبلیغات
یکی از ناراحت کننده ترین مشکلاتی که برای هر فردی رخ می دهد، سردرد می باشد. حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که بعد از یک روز سخت کاری یا حتی بیدار شدن از خواب احساس کنید که سرتان درد می کند و حوصله انجام دادن هیچ کاری را ندارید. تحقیقات نشان می دهد که از هر 10 نفر، 9 نفر در طول سال به سردرد دچار می شود. جالب است بدانید که سردرد نوعی بیماری نیست، بلکه یکی از نشانه های بیماری می باشد. ممکن است در یک خانواده 4 نفره، سه نفر به سردرد دچار باشند، ولی منشا هرکدام با دیگری فرق داشته باشد. دانستن نوع سردرد مهم است چرا که هر کدام راه حل منحصر به خود را دارند. ما در این مقاله شما را با انواع سردرد و روش های درمان آنها آشنا می کنیم.آشنایی با انواع سردردها و راه درمان سردردها
سردرد های تنشی

یکی از شایع ترین انواع سردرد ، سردرد های تنشی هستند. این گونه سردرد ها تمایل دارند که هر چند وقت یک بار اتفاق بیافتند. معمولا افرادی که به این مشکل دچار شده اند، قسمت های فوقانی کاسه سرشان درد می گیرد و در بعضی از موارد به قسمت هایی مانند شانه و گردن نیز منتقل می شود. متاسفانه بیشتر افراد برای درمان این مشکل از قرص های مسکن بدون نسخه استفاده می کنند که البته راه حل صحیحی نمی باشد. به یاد داشته باشید که برای درمان اینگونه سردرد حتما باید به دکتر مراجعه کنید.

میگرن ها

یکی دیگر از انواع سردرد میگرن می باشد. میگرن هم بسیار شایع است بطوری که از هر 10 نفر، 7 نفر به میگرن دچار است. میگرن مجموعه از مشکلات عصبی است که یکی از نشانه های سردرد می باشد. افرادی که به میگرن دچار هستند بیشتر تحت تاثیر مشکلات عصبی مانند استرس و اضطراب، دچار سردرد می شوند. بهترین روش درمان برای اینگونه افراد این است که با استفاده از دمنوش های طبیعی مانند چای سبز یا جوشانده بابونه، آرامش خود را تضمین کنند. اگر شما هم از این جمله افراد هستید، سعی کنید تا جای ممکن خود را در معرض استرس قرار ندهید.

یخ زدگی مغز

این گونه از سردرد که در مجامع علمی به Brain Freeze معروف است، معمولا به دلیل قرار گرفتن در آب و هوای سرد یا خوردن بستنی یا نوشیدنی های خنک رخ می دهد. در چنین مواقعی شما درد بسیار شدید در ناحیه پیشانی و فوقانی سر احساس می کنید. البته همان طور که می دانید این درد ها بسیار کوتاه هستند و در عرض چند ثانیه تسکین پیدا می کنند. این سردرد اصلا نگران کننده نیست، اگر می خواهید از شر یخ زدگی مغز در امان بمانید، سعی کنید از کار هایی مانند گاز زدن بستنی یا یکباره سر کشیدن آب سرد، جلوگیری کنید.
آشنایی با انواع سردردها و راه درمان سردردها
سردرد های خوشه ای

سردرد های خوشه ای معمولا نادرتر هستند. در این گونه، شما به صورت ناگهانی درد شدید را در یک طرف سر خود احساس می کنید. این گونه مشکلات معمولا مربوط به عصب سه قلوی اعصاب خود مختار هستند. این گونه سردرد می تواند زندگی روزمره شما را تهدید کند بطوری که شاید شما حتی دست به خودکشی بزنید. هنگامی که درد شروع می شود، می توانید با استفاده از دارو و یا استفاده از تنفس اکسیژن از طریق دستگاه ویژه، از شدت بیماری بکاهید و یا آن را متوقف کنید.

سردرد های سینوسی

همان طور که از اسم اینگونه سردرد ها مربوط است، می توان حدس زد که به سینوس ها مربوط می شوند. سردرد های سینوسی معمولا بخاطر عفونت سینوس ها رخ می دهند، در این حالت شما درد شدید را در طرف سر خود احساس می کنید. برای درمان این مشکل باید عفونت داخل سینوس ها را برطرف کرد، بدین منظور شما می توانید هم از دارو های سنتی مانند آلوورا استفاده کنید، یا اینکه دارو های ضدعفونی کننده را در دستور کار قرار دهید.
منبع : رایان درمان / تصاویر : Yeronga Chiropractic - LiverSupport.com
امتیاز شما؟
like 1    dislike 0
قیمت لحظه ای دلار در بازار تهران :
دلار : 8,665 دلار
 یورو : 9,819   یورو
 پوند : 11,120   پوند
 درهم : 2,322   درهم
بازار bazaar
فروش رایگان خودرو sale car

لطفا گزینه تایید را کلیک نمایید :

related جدیدترین مطالب مرتبط :