بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی / تهران در میان 5 شهر اول دنیا! ...
گزارش سالانه واحد اطلاعات اکونومیست درباره ۱۴۰ شهر جهان نشان ..
بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی / تهران در میان 5 شهر اول دنیا! ...
گزارش سالانه واحد اطلاعات اکونومیست درباره ۱۴۰ شهر جهان نشان ..
هشــــدار بیمه به مالکین خودروهای لوکس / برای تهیه الحاقیه بیمه بدنه اقدام ...
سندیکای بیمه گران ایران از بیمه گذاران خودرو خواست برای تهیه ا ..
جدیدترین قیمت محصولات ایران خودرو منتشـــــر شد ...
جدیدترین قیمت محصولات ایران خودرو، شامل قیمت پژو، قیمت رنو، ق ..
افزایش نگرانی ها در صنعت خودرو / چرا خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمتها ه ...
چه شده که زنجیره خودروسازی کشور این بار بسیار جدی‌تر از گذشته ..
روزهای خوش شرکت های خودروسازی چینی در بازار ایران / تولید خودروهای ایرانی ...
جدیدترین آمار تولید خودروهای داخلی در شرایطی از سوی وزارت صنع ..
دانلود اپلیکیشن فایندز
درج فــوری تبلیغات
شرکت خدمات هوایی آسمان یکی از شرکتهای هواپیمایی ایران است که در سال ۱۳۵۹ از ادغام چهار شرکت هوایی ایر تاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان تشکیل یافت. این شرکت از سال ۱۳۸۱ به سازمان بازنشستگی کشوری واگذار شده‌است. هم‌اکنون دکتر حسین علایی مدیرعاملی این شرکت را بر عهده دارد.

سیاست این شرکت استفاده از هواپیماهای کوچک بوده و بیشتر ناوگان این شرکت را هواپیماهای فوکر ۱۰۰ که دارای ظرفیت ۱۰۵ نفر هستند تشکیل داده‌است. دفتر مرکزی این شرکت در تهران قرار دارد و دارای دو پایگاه فعال در شیراز و مشهد است. هم اکنون آسمان در حال خرید هواپیماهای پهن پیکر بوده و طی ۳ سال اخیر هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ و بوئینگ ۷۳۷ را به ناوگان خود افزوده‌است.
تأسیس ۱۹۷۰ (با نام شرکت هواپیمایی پارس ایر)
آغاز فعالیت ۱۹۸۰ (با نام هواپیمایی آسمان)
قطب

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی
فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز

قطب دوم

فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد
فرودگاه سردار جنگل رشت
فرودگاه سنندج

شمار ناوگان ۳۷ فروند
مقصدها ۵۵ مقصد

شعار شرکت

امنیت شما را در آسمان تضمین می‌کنیم

شرکت مادر سازمان بازنشستگی کشوری
دفتر مرکزی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، تهران، ایران
افراد کلیدی دکتر حسین علایی (مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان)
وب‌گاه www.iaa.ir, www.asemanbooking.com, www.asemanfars.ir
Aseman
Iran Aseman Airlines (Persian: هواپیمایی ایران آسمان‎) also known as Aseman, is an airline headquartered in Tehran, Iran. It operates scheduled domestic passenger services and regional international services. Aseman is Iran"s third-largest airline by active fleet size.

The airline was established and started operations in 1980.The airline"s historic links go back to 1958 to the airline Air Taxi Co., which was rebranded as Pars Air in the 1970s and later Iran Aseman Airlines.

In March 2007, it was owned by Iranian Civil Pension Fund Investment Company and had 298 employees. It has since been privatized.

In July 2016, the CEO of the airline was issued an arrest warrant because of an alleged sum of approximately $37 million in public debts to Iran Airports & Air Navigation Company.
معرفی کامل شرکت هواپیمایی آسمان (Aseman Airlines)

ناوگان هواپیمایی آسمان به شرح زیر است

(اوت ۲۰۱۷):
خانواده ایرباس ای ۳۲۰ / تعداد هواپیماهای فعال : 6
ایرباس ای۳۴۰ / تعداد هواپیماهای فعال : 1
ای‌تی‌آر ۷۲-۲۰۰ / تعداد هواپیماهای فعال : 4
ای‌تی‌آر ۷۲-۵۰۰ / تعداد هواپیماهای فعال : 2
بوئینگ ۷۲۷ / تعداد هواپیماهای فعال : 4+2
بوئینگ ۷۳۷ / تعداد هواپیماهای فعال : 2
فوکر ۱۰۰ / تعداد هواپیماهای فعال : 4
بوئینگ ۷۳۷ مکس در آینده / تعداد هواپیماهای فعال : سفارش 30 هواپیما

امضای قرارداد خرید با بوئینگ

در روز ۱۵ فروردین ۹۶ روابط عمومی هواپیمایی آسمان از امضای تفاهم‌نامه‌ای با شرکت بوئینگ برای خرید حداقل ۳۰ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس به ارزش حدود ۳ میلیارد دلار خبر داد. در این قرارداد امکان افزایش خرید تا ۳۰ فروند دیگر از این نوع هواپیما پیش‌بینی شده‌است. در ایران این سومین قراداد خرید هواپیمای نو پس از اجرایی شدن برجام است.

این شرکت درحال مذاکره با شرکت میتسوبیشی ژاپن برای خرید ۲۵ فروند هواپیمای MRJ است.
معرفی کامل شرکت هواپیمایی آسمان (Aseman Airlines)

عملکرد


طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، در سال ۱۳۹۳ این شرکت با میانگین زمان تأخیر ۴۵ دقیقه‌ای بیشترین تأخیرات پروازی را در میان شرکت‌های هواپیمایی دیگر داشت.
در مرداد ۱۳۹۴ و پس از تأخیر ۱۰ ساعته پرواز تهران -اهواز، سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تذکر کتبی به شرکت آسمان صدور مجوز پروازهای فوق‌العاده این شرکت را به حالت تعلیق درآورد.
در آذر ۱۳۹۵، اتحادیه اروپا هواپیمایی آسمان را از پرواز در حوزه اتحادیه اروپا را به واسطه آنچه که نگرانی‌های ایمنی پرواز خواند، منع کرد.
هواپیمایی آسمان در سال ۱۳۹۶ رتبه اول در تعداد پروازهای روزانه داخلی را کسب نمود.
معرفی کامل شرکت هواپیمایی آسمان (Aseman Airlines)

سوانح


در ۲۴ بهمن ۱۳۹۳پرواز ۱۶:۳۰ از تهران به مقصد یزد با اعلام ۶ مرتبه تأخیر و ۲ بار سوار و تخلیه مسافرین از هواپیمای فوکر۱۰۰ با اعتراض مسافرین همراه شد که تعدادی از آن‌ها خواستار بازگشت وسایلشان و انصراف از پرواز شدند ولی با بی اعتنایی مسئولین هواپیمایی مواجه شدند و تهدید به بازداشت شدند و با وجود نقص فنی جدی و متقاعد کردن خلبان به پرواز سرانجام با ۱۳ ساعت تأخیر در فرودگاه یزد فرود آمد.

در روز بیستم مرداد سال ۱۳۸۸ یکی از چرخ‌های هواپیمای پرواز شماره ۷۲۹ هواپیمایی آسمان در هنگام فرود در فرودگاه اصفهان ترکید و آتش گرفت.

در فروردین ۱۳۸۹، آتش‌سوزی و نقص فنی در پرواز هواپیمایی آسمان از عسلویه به سمت تهران باعث ایجاد رعب و وحشت مسافران و کنسل شدن این پرواز گردید. خلبان با جسارت و توانایی بالا هواپیما را نگه داشت و مسافران این پرواز هواپیما را بدون وارد شدن خسارت جانی ترک کردند.
در ۴ شهریور ۱۳۸۹، پرواز شماره ۷۷۳ آسمان از مبدأ تهران به مقصد تبریز پس از فرود در فرودگاه تبریز کنترل خود را از دست داد و در گودالی در انتهای باند متوقف شد.
در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، پرواز شماره ۸۵۳ هواپیمایی آسمان که از مشهد عازم زاهدان بود، به دلیل عدم باز شدن چرخ سمت چپ عقب درخواست فرود اضطراری کرد و به ناچار با وجود یک چرخ بسته به حالت اضطرار در باند فرودگاه بین‌المللی زاهدان فرود آمد و با وجود اینکه این هواپیما از باند پرواز خارج و لاستیک آن دچار ترکیدگی شد اما تمامی ۱۱۳ نفر مسافر این پرواز جان سالم به در بردند و تنها ۹ نفر مصدوم شدند که بصورت سرپایی درمان شدند.
در ۵ آبان ۱۳۹۳، پرواز تهران - ایروان که از فرودگاه امام خمینی برخاست به علت بروز نقص فنی و آزاد نشدن دریچه چرخ سمت چپ هواپیما پس از مدتی پرواز در آسمان تهران و کاهش میزان سوخت خود، مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد می‌شود.
در ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴، پرواز تهران - شیراز دقایقی پس از پرواز با نقص فنی مواجه شد و با کم کردن سوخت در آسمان تهران دوباره به فرودگاه مهرآباد بازگشت.

در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، پرواز تهران-زاهدان این شرکت با بوئینگ ۷۲۷ به دلیل نقص فنی پس از حدود ۵۰ دقیقه پرواز مجبور به بازگشت به تهران شد.

در ۱۰ آذر ۱۳۹۶، پرواز تهران-کرمانشاه با شماره ۶۲۰ دقایقی پس از پرواز به دلیل نقص فنی مجدداً در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست. از کار افتادن موتور هواپیما از دلایل فرود اضطراری فوکر ۱۰۰ آسمان عنوان شد.

در مرداد ۱۳۹۵ در پرواز تبریز _شیراز هواپیما به دلیل غش کردن مهماندار در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست و مهماندار را با آمبولانس به بیمارستان بردند.

در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ پرواز تهران به یاسوج که ۶۶ نفر مسافر داشت با کوه دنا برخورد کرد (در منطقهٔ سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرد) و همه مسافران کشته شدند.
امتیاز شما؟
like 2    dislike 0
قیمت لحظه ای دلار در بازار تهران :
دلار : 10,625 دلار
 یورو : 12,177   یورو
 پوند : 13,690   پوند
 درهم : 2,959   درهم
بازار bazaar
فروش رایگان خودرو sale car

لطفا گزینه تایید را کلیک نمایید :

related جدیدترین مطالب مرتبط :