شرایط فروش اینترنتی چانگان CS35 منتشر شد ...
سایپا در نظر دارد مرحله جدید پیش فروش چانگان CS35 را ویژه مردادم ..
شرایط فروش اینترنتی چانگان CS35 منتشر شد ...
سایپا در نظر دارد مرحله جدید پیش فروش چانگان CS35 را ویژه مردادم ..
جنایت عربستان در یمن / بمب لاکهید مارتین آمریکا جان 40 کودک یمنی را گرفت ...
شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا در گزارشی اختصاصی مدعی شده بم ..
تهدید جانی یک قاضی آمریکایی / آیا تیم دونالد ترامپ پشت پرده این تهدیدهاست؟ ...
قاضی دادگاه پل منافارت، رئیس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ ..
ویدیویی از آتش گرفتن آیفون 6 زن چینی، هنگام رانندگی را تماشا کنید ...
ویدیویی از آتش گرفتن گوشی آیفون 6 زن چینی، حین رانندگی را در اد ..
افزایش بی‌سابقه قیمت خانه در نیوزیلند / فروش مسکن به خارجی ها ممنوع شد ...
در پی افزایش بی‌سابقه بهای مسکن در نیوزیلند و دور از دسترس شدن ..
دانلود اپلیکیشن فایندز
درج فــوری تبلیغات
نان (naan)، در زبان انگلیسی اولین بار در سال ۱۸۱۰ و در سفرنامه آقای ویلیام توک مشاهده شده‌است. شمال هند به داشتن انواع نان بر پایه ی آرد گندم معروف است. نان هایی مثل پراتا، روتی و چاپاتی. این نان ها در کنار نان های مخصوص جنوب هند، در نواحی جنوبی هم تهیه می شوند. در این صفحه از وب سایت فایندز به آموزش پخت یک نوع نان هندی ایرانی ساده می پردازیم، لطفاً با ما همراه باشید :
naan
"Naan" (نان) is Persian and means "bread". The earliest appearance of "naan" in English is from 1810, in a travelogue of William Tooke.[5] The Persian word nān "bread" is attested in Middle Persian as n"n "bread, food", which is of Iranian origin, and is a cognate with Parthian ngn, Balochi nagan, Sogdian nγn-, and Pashto nəγan "bread".[6]

The form naan has a widespread distribution, having been borrowed in a range of languages spoken in Central Asia and the Indian subcontinent, where it usually refers to a kind of flatbread. The spelling naan is first attested in 1979,[7] and has since become the normal English spelling.
وعده : معمولاً به همراه سوپ و کاری سرو می‌شود.
خاستگاه : شبه‌قاره هند
منطقه یا ناحیه مورد مصرف : هند, افغانستان, ایران, عراق, کردستان و پاکستان

مواد لازم

:

آرد قوی یا آرد سفید نان ۳۰۰ گرم و مقداری اضافه
پودر خمیرترش یک قاشق چایخوری یا ۳ گرم
شکر دو قاشق چایخوری
نمک دو سوم یک قاشق چایخوری
یک دوم یک تخم مرغ بهم زده شده و شیر ۱۹۰-۱۸۰ گرم
ماست ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه

:

۱. آرد و پودر خمیرترش، شکر و نمک را مخلوط می‌کنیم.

۲. مرحله نخست ورآمدن خمیر:شیر را ۳۶-۳۵ درجه سانتیگراد گرم کرده با تخم مرغ مخلوط می‌کنیم. ماست را هم اضافه کرده با آرد مخلوط می‌کنیم. خمیر را تا یکدست شد ورز می‌دهیم. روغن مایع را به خمیر اضافه کرده دوباره ورز می‌دهیم. تا خمیر یکدست شود. خمیر را گرد کرده روی آن را می‌پوشانیم تا خمیر یک و نیم تا دو برابر افزایش حجم پیدا کند. در دمای معمولی اتاق حدود نیم ساعت تا این مرحله طول می‌کشد. برای آزمایش انگشت خود را داخل خمیر کرده اگر جای انگشت کوچک نشد و بصورت حفره باقی ماند مرحله نخست ورآمدن خمیر به پایان رسیده است.

۳. مرحله استراحت خمیر:گاز خمیر را با فشردن خمیر خالی می‌کنیم. خمیر را به شش قسمت تقسیم می‌کنیم. هر قسمت را بصورت یک استوانه ۱۰ سانتیمتری درآورده ۲۰- ۱۵ دقیقه به خمیر استراحت می‌دهیم. می‌توان روی خمیر یک دستمال خیس قرار داد تا خمیر خشک نشود.

۴. مرحله دوم ورآمدن خمیر: خمیر را با وردنه به طول ۲۰ سانتیمتر باز می‌کنیم بدین ترتیب که یک طرف نان باریک و طرف دیگر آن پهن باشد. روی خمیرهای پهن شده را با دستمال مرطوب پوشانده ۲۰- ۱۵ دقیقه به همین حالت می‌گذاریم تا مرحلهٔ دوم ورآمدن خمیر نیز به پایان برسد. بعد از مرحله دوم ورآمدن دیگر نباید شکل خمیر را تغییر داد.

۵. خمیر را بر روی ماهیتابه‌ای که برعکس بر روی شعله قرار گرفته می‌پزیم. قرار گرفتن ماهیتابه بصورت پشت و رو بر روی شعله بدین علت است که بین شعله و نان فاصله بیشتری وجود داشته باشد و سطح نان بدون سوخته شدن بپزد.

نکته:پختن خمیر در داخل فر باعث باد کردن بیش از اندازه آن شده و نان شکل ظاهری خود را از دست می‌دهد و از نظر ظاهری به نان پیتا شبیه خواهد شد.
امتیاز شما؟
like 1    dislike 0
قیمت لحظه ای دلار در بازار تهران :
دلار : 10,580 دلار
 یورو : 12,240   یورو
 پوند : 13,630   پوند
 درهم : 2,980   درهم
بازار bazaar
فروش رایگان خودرو sale car

لطفا گزینه تایید را کلیک نمایید :

related جدیدترین مطالب مرتبط :