تولید ارزانترین خودروی جهان متوقف می شود؟ تنها 1 دستگاه تاتا نانو در ماه ق ...
خودروی تاتا نانو ارزان‌ترین ماشین جهان، با قیمتی در حدود سه ه ..
تولید ارزانترین خودروی جهان متوقف می شود؟ تنها 1 دستگاه تاتا نانو در ماه ق ...
خودروی تاتا نانو ارزان‌ترین ماشین جهان، با قیمتی در حدود سه ه ..
هوآوی، سریع‌ترین شارژ موبایل جهان را بزودی وارد بازار می کند ...
شرکت هواوی سعی دارد در محصولاتش از سریع‌ترین شارژ موبایل جهان ..
فروش کامپیوترهای شخصی (PC) پس از 6 سال، افزایش یافت ...
با ورود تبلت و گوشی‌های هوشمند هر ساله از میزان فروش رایانه‌ه ..
سایپا نگران از خروج سیتروئن / آینده فروش و تامین قطعات سیتروئن در ایران در ...
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با خروج شرکای سایپا از همکا ..
جنجال نقاشی بروی نمای یک خانه‌ در آمریکا، خاتمه یافت ...
یک زوج اهل فلوریدا که به‌دلیل نقاشی دیواری بر نمای خانه‌شان ب ..
دانلود اپلیکیشن فایندز
درج فــوری تبلیغات
ولی‌الله سیف (زاده ۱۳۳۱، در نهاوند) رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. او دارای دکتری حسابداری و امور مالی از دانشگاه علامه طباطبایی و لیسانس و فوق لیسانس حسابداری از دانشکده حسابداری و علوم مالی شرکت ملی نفت ایران است. چهره ماندگار صنعت بانکداری ایران (۱۳۹۲)، و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سابق بانک‌های کارآفرین، ملت، صادرات ایران، سپه، ملی ایران، و فیوچر بانک (بانک المستقبل بحرین) است.
Valiollah Seif
Valiollah Seif (Persian: ولی‌الله سیف‎, born 1 January 1952) is an Iranian economist. He is the current Governor of the Central Bank of Iran.

Early life

Seif was born on 1 January 1952 in Nahavnd. He gained his Bsc. and Msc. from Petroleum University of Technology (former N.I.O.C. school of Accounting and Finance) and his Ph.D. from Allameh Tabatabaei University in Accounting. He is currently a professor at the Allameh University.
زندگینامه (بیوگرافی) ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی دولت حسن روحانی
تحصیلات

او لیسانس و فوق لیسانس حسابداری از دانشکده حسابداری و علوم مالی شرکت ملی نفت ایران است. وی دارای دکتری حسابداری و امور مالی از دانشگاه علامه طباطبایی است و عضو هیئت علمی گروه حسابداری و مدیریت مالی دانشکده مدیریت و حسابداری می‌باشد. یزدان سیف که در اردیبهشت ماه 1396 به عنوان مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران منصوب شد، برادر اوست.
زندگینامه (بیوگرافی) ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی دولت حسن روحانی
سوابق اجرایی

بانک صادرات

از جمله سمت‌های وی مدیریت عامل بانک صادرات بوده است. در دوره تصدی وی اختلاس ۱۲۳ میلیارد تومانی توسط فاضل خداداد و با تبانی با کارمندان بانک صادرات ایران در این بانک رخ داد. در بهمن ۱۳۷۱ رئیس اداره کل بانک صادرات ایران متوجه اختلاس می‌شود. قبل از آن چندین بار ولی‌الله سیف با وساطت‌های سیاسی با خداداد دیدار کرده بود. در این هنگام فاضل خداداد در پاریس بوده که با تماس سیف به عنوان مدیریت بانک به ایران بر می‌گردد و بعد از برگشت فاضل از محل وجوهی که اختلاس شده بود، جمعاً ۴۴میلیاردو۲۰۰میلیون ریال ظرف حدود یک ماه وصول می‌شود. وی از بهمن ۷۱ تا مرداد یا شهریور ۷۲ تحت مراقبت بود. اما او نهایتاً در این زمان می‌تواند از کشور فرار کند. وی حدود ۸۰۰۳۰۰۰ دلار پول از کشور خارج کرده بود که هیچگاه به کشور برنگشت. اما دوباره با وعده بخشش از سوی محسن رفیقدوست و ولی‌الله سیف در شهریورماه ۷۳ به ایران بازمی‌گردد تا باقی‌مانده بدهی خود را به بانک پرداخت کند. وی در روز ۹ بهمن ۱۳۷۳ بازداشت دوباره شد و پس از هشت جلسه دادگاه در آذرماه سال ۱۳۷۴ اعدام گردید.

سایر سوابق

مدیر مالی و عضو هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، (از ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۲)
عضویت هیئت مدیره بانک سپه
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک ملت
معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی بنیاد مستضعفان و جانبازان
معاون بازرگانی و بین‌الملل بنیاد مستضعفان و جانبازان
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک صادرات ایران
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک سپه (۲۳ اردیبشت ۱۳۷۵ تا ۱۴ شهریور ۱۳۷۹)
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل فیوچر بانک (بحرین)
عضو هیئت مدیره و مدیرعاملی بانک کارآفرین
عضو شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی
نائب رئیس کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی
زندگینامه (بیوگرافی) ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی دولت حسن روحانی
ریاست کل بانک مرکزی

سیف در جلسه سوم شهریور ماه ۱۳۹۲هیئت دولت ایران، با پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تأیید مجمع عمومی بانک مرکزی با حکم رئیس جمهور به عنوان رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

برخی از سایت‌های اقتصادی مانند اقتصاد آنلاین به علمی نبودن وی و بروز اختلاس در بانکهای تحت مسئولیت وی انتقاد کرده‌اند. به نوشته این سایت «سوابق آقای سیف به خوبی نشان دهنده این است که ایشان یک فرد اجرایی با سابقه‌ای قوی است اما فرد علمی نیست. ایشان اصلاً اقتصاددان نیست! مدرک ایشان حسابداری است».

پس از شروع به کاهش یافتن نرخ دلار در راستای فعالیتهای سیاسی و اقتصادی صورت گرفته توسط دولت یازدهم، سیف در اظهارنظری اعلام نمود قیمت دلار در ۲۹۵۰ به کف قیمت رسیده و بانک مرکزی اجازه کاهش قیمت بیش از این را نمی‌دهد. این اعلام موضع سبب جنجالهای لفظی در سطح جامعه و بین مقامات حکومت شد و انتقادات زیادی من‌جمله از جانب برخی نمایندگان مجلس به وی سرازیر شد. این اظهارنظر سیف که با واکنش‌های منفی در نزد مردم مواجه شد، با دفاع کوروش پرویزیان در یکی از مناظره‌های صدا و سیما اینگونه پاسخ داده شده: «تعیین نرخ ارز به طور مستقل انجام نمی‌شود و مرتبط با متغیرهای دیگری می‌باشد. این متغییرها که از آنها به عوامل بنیادی اقتصادی تعبیر می‌شود، تاکنون تغییری نکرده‌اند که ما بتوانیم با سنجش آنها نرخ ارز را تغییر دهیم. یکی از این عوامل بنیادی تحریم بانک مرکزی ایران می‌باشد که تاکنون برچیده نشده است. افت محسوس نرخ ارز در کوتاه مدت منطقی نیست.»

از جمله اقدامت وی در نخستین ماه‌های تصدی این سمت، اعلام اسامی ۵۰۰ بدهکار عمده شبکه بانکی ایران، به قوه قضائیه بوده است.

یکی دیگر از اقدامات وی در زمان ریاست در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعطای مجوز به مؤسسه مالی و اعتباری کاسپین بود که از انحلال ۸ تعاونی تشکیل می‌شد، این مجوز درحالی اعطا شد که ۸تعاونی با مشکلات زیادی همراه بودند و صلاحیت مورد نیاز را نداشتند
زندگینامه (بیوگرافی) ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی دولت حسن روحانی
اظهار نظر دربارهٔ برجام

وی که در راس هیئتی اقتصادی به ایالات متحده سفر کرده بود، در سخنرانی در شورای روابط خارجی ایالات متحده دستاوردهای ایران از برجام را با عبارت «تقریباً هیچ» «almost nothing» توصیف کرد. دولت ایران این سخنان را دارای مصرف خارجی دانست و از تلاش برای گشوده شدن هرچه بیشتر فضای اقتصادی پس از برجام خبر داد.

مجوز به مؤسسه اعتباری کاسپین

۲ روز مانده به تعطیلات نوروز، مجوز این مؤسسه در ۲۷ اسفند ماه بر روی سایت بانک مرکزی قرار گرفت در سایت بانک مرکزی نوشته شده بود «به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، مؤسسه اعتباری کاسپین می‌تواند بر اساس اساسنامه مصوب خود و در چارچوب قانون پولی و بانکی کشور، قانون عملیات بانکی بدون‌ربا، مصوبات شورای پول و اعتبار، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های صادره از سوی بانک مرکزی و سایر قوانین و مقررات ذی‌ربط، به عملیات مجاز بانکی مبادرت کند.

این مؤسسه اعتباری در حال حاضر به عنوان پنجمین مؤسسه اعتباری غیربانکی مجاز شناخته می‌شود، مقرر است دارایی‌ها و بدهی‌های قابل تجمیع شرکت‌های تعاونی اعتبار «فرشتگان»، «الزهراء مشهد»، «حسنات اصفهان»، «دامداران و کشاورزان کرمانشاه»، «بدرتوس مشهد»، «پیوند»، «امید جلین گرگان» و «عام کشاورزان مازندران» را که تا به حال تحت عنوان آرمان ایرانیان فعالیت می‌کردند طبق روش مشخص به حساب‌های خود انتقال دهد.»

اما در ۹ آذر ماه ۱۳۹۵ با پخش تلویزیونی اظهارات دادستان تهران با اعلام ۴۰۰۰میلیارد کسری تعاونی فرشتگان و دستگیری دو تن از مدیران ان، سپرده گزاران به شعب هجوم آورده و مؤسسه اقدام به محدود کردن پرداختهای خود کرد.

بانک مرکزی در ابتدا با صدور بیانیه ایی مؤسسه کاسپین را موظف به ایفای تعهدات تعاونی اعتبار فرشتگان دانست اما با افزایش تجمعات مردم و وخیم شدن اوضاع با وجود آنکه تعاونیها دارای تابلو و مهر کاسپین بودند و به سپرده گزاران دفترچه کاسپین را ارائه میکردند، ولی‌الله سیف کاسپین را مستقل از تعاونیها خواند و گفت «مدیران و سهامداران تعاونی‌ها باید پاسخگوی کسری احتمالی بشوند»

گذشت زمان نتوانست باعث آرام شدن سپرده گذاران کاسپین شود و مالباختگان تعاونی فرشتگان با شروع تجمعات در مقابل بانک مرکزی، مجلس، نهاد ریاست جمهوری به اعتراضات خود ادامه دادند. با جوابگو نبودن بانک مرکزی و ولی‌الله سیف سپرده گذاران نامه ایی سرگشاده به رهبری و روحانی رئیس جمهور وقت نوشتند.

اما با وجود ماه‌ها بلاتکلیفی مالباختگان کاسپین ولی‌الله سیف آنان را به صبوری دعوت کرد

ولی‌الله سیف با افزایش نارضایتی و تجمعات پی در پی مردم برای فرار از فشار حاکی از مجوز اعطا شده، مجوز کاسپین را مشروط خواند درحالی که در متن مجوز چنین نکته ای قید نشده است و در قانون بانک مرکزی چیزی به نام مجوز مشروط وجود ندارد

جوایز و افتخارات

۱۳۹۲: «چهره ماندگار صنعت بانکداری ایران»، در بیست و سومین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی

۱۳۹۱: «مدال زرین روابط‌عمومی»، در کنفرانس روابط‌عمومی، صنعت و تولید ملی
امتیاز شما؟
like 2    dislike 1
قیمت لحظه ای دلار در بازار تهران :
دلار : 8,665 دلار
 یورو : 9,819   یورو
 پوند : 11,120   پوند
 درهم : 2,322   درهم
بازار bazaar
فروش رایگان خودرو sale car
نظرات در فایندز رضابانکی - یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

چی نوشتی اقا عارف ۰من وتو درهرنظامی بیکاریم چون خودمان بی ارزه هستیم کارکردن ارزه جذبه تلاش همت زرنگی میخو ادتو ومن نداریم خداییش ماخودمان لیاقت کارکردن نداریم هیچ ارتباطی به نوع حکومت وووندارد درتمام کشورها درهرزمانی ۵ ۱۲ ۲۰ درصد بیکارندما هم ازاون دسته بیکارها هستیم کار مجانی انجام میدادیم چه ایرا ی داشت من با فوق ایسانس حسابداریم میرفتم تعمیرگاه شاگرد مکانیک میشدم هوشم عالی بود والله یکسال نمیشد مکانیک صافکار نقاشی ووومیتوانستم یاد بگیرم وهمه جا میتوانستم کارگنم وزندگی راحتی داشته باسم کمی هم ما که اشنا نداریم باید بیحال نباشیم ناامید پرتوقع نباشیم مگر چندتامیزباید باشد که همه ما فارغ التحصیلان راکاربدهند امروز همه تحصیلات عالیه داریم گذشت وتموم شد اونموقعه که اسم مدرک بیاریم برویم کارازاد شروع کنیم الان فهمیدم اشتباه کردم ودارم مکانیکی میکنم شش ماهه خیلی کا ها یادگرفتم راحت میتونم یک تعویض روغنی وسیم کشی بزنم راحت الان ۱۲۰تا۱۵۰درمیارم اشتباه کردم قبلا نرفتم چه ایراد داره لباسهام روغنی وکثیف وووباشند مگر این افراد ادم نیستند نه داداش خودت باید بخوای الان هم ببین وقت استراحتم هست وصبحی ۲۵۰زدیم به جیب خدابزرگه ۰شنگول وشاد عصری ازادیم وهال میکنیم بیخودی خجالت میکشیدم این کارزشته مفهوم نداشت بیکاری زشته شش ماه رایگان کار کن البته همان مجانی هم یک مبلغایی میدن راضی باشی اسمش مجانی هست وادامه بده خسته نشوباهوش باشی شش ماه متپسط باشی یکسال بعد ازاد براخودت کارکن و۱۰۰ ۲۰۰ ۳۰۰بزن جیب وراضی باش بعدها میشه کارگاه بعدها چندتا کارانجام میدی شاگرد میگیری وبه ۷۰۰وحتی روزی یک میلیون هم میرسه خداییش امیدداسته باش وزندگی کن۰ ناامید دشمن خداست ۰برو شروع کن ۰حسرت دیگران خوردن۰ تو مرام مردها وادم بزرگا نیست ۰بگوبسم الله الهی به امید تو۰ناامیدنشو عاشق خدابشو۰۰۰۰رضابانکی میگه ۰ عاشق مخلوق گشتن عشق نیست عاشق خالق شدن باان جمال بینظیرش معشراست ای خوش انروزی که ساقی خالق است انقدرمی من بنوشم تاجهان بی می شود انزمان تنها رضامست وجهان مخمورهست چون ندااید زخالق ای رضا ای گداومخلص دربار ما ماتورا۰۰۰۰۰۰ببین کارفنی بکنی شاعرهم میشی درحین کارکردن عاشق خدامیشی ۰بارالهاانقدر مستم که راه خانه راگم کرده ام پادشاها چون پناه من تویی درتو من گم گشته ام۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰این رضاحالا رضاهست چونکه معنای شراب وعشق نابت باریاضت درک ومعنا کرده است اوگدای خالقش هست ومرید بنده نیست بهردیدارخدایش جام زهر نوشیده است۰۰۰۰۰۰فقط عاشق خالقت باش وبس ۰۰۰تومثل ماشین بنزی بی ام و نیسان تویوتا که یک خالق دارند که انهاراتولید میکند وان تولید کننده راخالقم اشرف مخلوقات بزرگ مخلو،قات جانشینش درروی زمین نامیدتوادمی بزرگی اشرفی جانشین خدایی پس حسرت همنوع خودهرگز نخور دوست عزیزم برخیز وکاری شروع کن ونمیشه به شما مربوط نیست نگو نمیشه که خالقت ازدستت دلخور میشود که چی خلق کردم فقط غر میزنه وووعزت زیاد
نظرات در فایندز عارف - شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

نمی دانم چه بگویم در مملکتی که حضرت علی (ع)را چماقی بز سز مردمان کف جامعه هماناینکه همواره صف اول تمامی مشکلات و حوادت کشور هستن ولی افسوس فقط از نام مردم به خوبی استفاده مننکه با سه فرزند بعد بیست سال بیکار هستم ولی آقایان که همه به هم وصل هستن اگرهر زمان پول اختلاس درست تقسیم نشود رسانه ای میشود وغیر از این نیست.اینان همان مافیایی هستن که اوامر رهبری را هم سرکشند.

لطفا گزینه تایید را کلیک نمایید :

related جدیدترین مطالب مرتبط :